Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Wybierz miasto
Artyści

Mikromusic z Dolnej Półki

Opis

Mikromusic to jeden z najlepszych polskich zespołów grających artystyczny pop. Ich klipy mają dziesiątki milionów wyświetleń na YouTubie. Muzycy eksperymentują z różnorodnymi brzmieniami i nieoczywistymi instrumentami. 

Najnowszy album – „Mikromusic z Dolnej Półki” – odkrywa zupełnie nową, akustyczną stronę zespołu. Artyści w poszukiwaniu wyjątkowych brzmień sięgnęli po niecodzienne instrumenty. Niektóre z nich wykonali sami, inne zdobyli na targach staroci. Na płycie słychać między innymi dźwięk gitary z pudełek po cygarach czy miski dla psów, weselny akordeon, saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Wszystkie te cuda będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertów!

Muzykę wykonywaną przez Mikromusic najczęściej określa się jako avant-pop lub art-pop. Można w niej odnaleźć inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. 

Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej, czyli Fryderyków – w kategorii alternatywna płyta roku.

Recenzje (15)

Wspaniały klimat, głos wokalistki cudowny, panowie cudnie grają i śpiewają w chórkach .Brawo
basik Bydgoszcz 2020-03-01 18:00:00
Przepiękny głos Natalii Grosiak, spektakularne brzmienie podstarzałych instrumentów, cudne nagłośnienie Filharmonii Pomorskiej. Czego chcieć więcej? Muza dla uszu!
Łania Bydgoszcz 2020-03-01 18:00:00
świetne przeżycie! Głos Natalii powala, niesamowite dźwięki, również 'dziwacznych' instrumentów ;). Mega klimatyczne doświadczenie. Do tego dawka humoru ('mam to w dupie' ;) 'będę sexi')... Najbardziej wzruszajaca ballada - Kołysanka Pani Broni - klasyczna pieść ludowa - sciska za serce. Bardzoooooooo polecam!
Iwona Toruń 2020-03-02 18:00:00
Koncert bardzo fajny (jak zawsze)! I nawet drobne przerwy techniczne instrumentów z dolnej półki nie spowodowały niesmaku. Minus organizacyjny to to, że nie można było oddać 1 biletu zakupionego elektronicznie (tuż przed koncertem rozchorowała nam się 1 potencjalna współsłuchaczka koncertowa). Co prawda organizator zaproponował, że skontaktuje się z nami jeśli ktoś będzie jeszcze chciał kupić bilet i wtedy będziemy mogli go odsprzedać... no, ale cóż... Podsumowując: Koncert był udany (a następnym razem każdy kupuje sobie bilety sam)
słuchacz z wolnej półki Toruń 2020-03-02 18:00:00
Jedyny minus to, że koncert trwał za krótko:)
Leh Toruń 2020-03-02 18:00:00

Spektakle teatralne, koncerty i kabarety

Wzruszają, bawią do łez i zmuszają do refleksji – eventy, których jesteśmy organizatorem trafiają w zróżnicowane gusta miłośników każdego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dzięki nam, możesz znaleźć i udać się na spektakl, koncert lub występ kabaretowy także w Twoim mieście. Współpracujemy z wieloma placówkami w nawet niewielkich miejscowościach, przez co możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu teraz także w Twoim regionie. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami wydarzeń kulturalnych, wśród których znajdziesz koncert Krzysztofa Cugowskiego z zespołem, spektakle w gwiazdorskich obsadach z udziałem Anny Muchy lub Daniela Olbrychskiego oraz wiele innych niezwykłych eventów. Dzięki Adria-Art zaznasz niesamowitych emocji i obejrzysz na żywo niepowtarzalne widowiska.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.