Krystian Ochman

Bio

Krystian Ochman to największe muzyczne objawienie ostatnich lat. Młody śpiewak od chwili pojawienia się w programie „The Voice of Poland” odnosi same sukcesy. W nadchodzącym sezonie artysta rusza w trasę koncertową, w trakcie której usłyszymy jego największe hity.

Młody Krystian urodził się i wychował w USA, niedaleko Waszyngtonu. Jego rodzice wyjechali do Stanów Zjednoczonych na studia i do pracy jeszcze w czasach komunizmu. Krystian Ochman pochodzi z rodziny o muzycznych korzeniach. Jego ojciec – Maciek Ochman – występował z zespołem Róże Europy, grając na syntezatorach. Jego dziadek – Wiesław Ochman – był słynnym śpiewakiem operowym.

Przełomowym momentem w życiu Ochmana było zagranie roli księcia w licealnym przedstawieniu. Gdy dziadek wysłuchał jego występu, zasugerował pomysł podjęcia studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach.

W 2020 roku Krystian Ochman został zwycięzcą 11. edycji „The Voice of Poland”. Jego uczestnictwo w telewizyjnym show zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte przez widzów. W 2021 roku wygrał nagrodę publiczności w kategorii premiery na 58. edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Krystian Ochman wydał swoją pierwszą, długogrającą płytę pt. „Ochman” 19 listopada 2021 roku. Na krążku nie zabrakło takich hitów jak „Światłocienie” „Wielkie tytuły” czy „Prometeusz”.

Obok zdolności wokalnych Krystian jest również instrumentalistą. Gra na fortepianie i trąbce oraz aktywnie uczestniczy w procesie twórczym podczas produkcji swojego materiału muzycznego.

W 2022 roku Krystian Ochman zagrał serię zimowych koncertów na trasie Winter Tour '22, podczas których zaprezentował nowy materiał z płyty „Ochman”.

W 2022 artysta reprezentował Polskę na prestiżowym konkursie Eurowizja 2022, gdzie zaśpiewał piosenkę „River”. Krystian zajął 12 miejsce. Następnie artysta zagrał serię koncertów pt. "Krystian Ochman Exclusive".

KRYSTIAN OCHMAN – KONCERTY 2023

Krystiana Ochmana zaśpiewa jesienią i zimą podczas koncertów inaugurujących nowy sezon muzyczny. Podczas występów Ochmana usłyszymy nie tylko największe single, ale również wiele nowości. Trasa koncertowa Jesień/zima to doskonała okazja by wrócić i zaśpiewać na żywo z Krystianem największe przeboje z ostatnich lat.

Sprawdź w repertuarze kiedy i gdzie wystąpi Krystian Ochman.

Na temat Krystiana Ochmana napisano już wiele i wciąż znajduje się on w centrum zainteresowania. Dlaczego tak się dzieje? Wygrane w 11. edycji The Voice of Poland, 58. KFPP w Opolu i 12 miejsce w finale Eurowizji to był jedynie wstęp do dalszych sukcesów młodego artysty. Na polskiej scenie nie ma drugiego takiego stylu – połączenie klasycznego śpiewu i rozrywkowej muzyki pop wyróżnia Ochmana i gwarantuje mu coraz większą popularność. Jak wygląda kariera Ochmana „ od A do Z”?

Sport, czyli pierwsza fascynacja Krystiana Ochmana

Krystian pochodzi z Melrose w stanie Massachusetts, a jego pierwszą pasją nie była muzyka, ale sport. Młody Krystian trenował pływanie oraz grał w piłkę nożną – chciał nawet zostać piłkarzem. Oprócz tego próbował grać w koszykówkę, futbol amerykański, a także trenował szermierkę. Artysta przyznaje, że sport nadal jest dla niego bardzo ważny – od około dwóch lat interesuje się mieszanymi sztukami walki. Na temat swojego hobby, mówi w wywiadzie dla Interii:

  • „(…) Uwielbiam oglądać gale MMA. Czasami trenuję samodzielnie, naśladując to, co podpatrzę w Internecie. Na razie skupiam się na pracy rąk. Nie chodzę na zajęcia do instruktora, bo dużo podróżuję i nie mógłbym sobie pozwolić, by regularnie ćwiczyć. Ale na pewno kiedyś zdecyduję się na jakiś kurs”

Sport nie był jedynym zainteresowaniem Ochmana, zgłębiał również wiedzę z zakresu astronomii i kryminalistyki, która zawsze była jego „planem B”.

Wiesław i Maciej Ochmanowie – dziadek i tata Krystiana Ochmana

Ochman talent i zamiłowanie do muzyki wyniósł z rodzinnego domu. Wiesław Ochman – dziadek Krystiana – to słynny, wielokrotnie odznaczony śpiewak operowy. Tata Krystiana, Maciej Ochman, również zajmował się muzyką. W 1983 zaczął współtworzyć zespół Róże Europy, w którym grał na keyboardzie. Zespół jest znany z takich piosenek, jak „Jedwab”, „Stańcie przed lustrami” oraz „Mamy dla was kamienie”.

Muzyka i śpiew – wybór drogi życiowej Ochmana

Krystian wziął jednak pod uwagę wskazówki swoich rodziców i rozpoczął lekcje gry na fortepianie oraz trąbce. Później, w ostatniej klasie gimnazjum, odkrył śpiew. Od tego momentu nie przestaje doskonalić swojego warsztatu wokalnego. Ochmana wyróżnia ambicja, według której artysta stale dąży do perfekcji. W śpiewie ma jasno wyznaczony cel – rozwijać się i w coraz lepszym stopniu opanowywać swoje umiejętności.

The Voice of Poland w 2020 – doświadczenie „one and done”

Udział i zwycięstwo w 11. edycji programu The Voice of Poland to krok milowy w karierze Krystiana Ochmana. Jego wykonanie singla „Światłocienie” w odcinku finałowym programu ma ponad 3 mln wyświetleń w serwisie YouTube! Chociaż artysta bardzo wiele zawdzięcza udziałowi w talent-show, twierdzi, że nie zdecydowałby się na ponowne uczestnictwo w programie. Było to dla niego cenne doświadczenie życiowe z rodzaju „raz a dobrze”. Warto pamiętać, że już pierwszy występ Ochmana w programie, podczas „przesłuchania w ciemno”, wywołał ogromne emocje, a jurorzy od razu zrozumieli, że mają do czynienia z niepowtarzalnym talentem.

Festiwal w Opolu i utwór „Prometeusz”

Kolejnym wielkim sukcesem Krystiana Ochmana było zwycięstwo w 58 edycji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie artysta otrzymał nagrodę publiczności. Zaprezentował wówczas utwór „Prometeusz”, którego tekst jest dla artysty bardzo osobisty i przedstawia poniekąd jego własną receptę na szczęście. Nawet po kolejnej wygranej, Krystian Ochman podkreślał jak ważna dla niego jest szkoła i dalsza nauka. W wywiadzie dla Super Express, mówi:

  • „to jest ważne, ja nie widzę jakiejkolwiek przyszłości na jakiejkolwiek scenie bez tej nauki, bez mojego profesora, bez tych lat w tej szkole”

Nic dziwnego, że przez wielu określany jest jako ambitny, ale zarazem bardzo skromny i rozsądny artysta. Krystian pytany o swoje wygrane i odczucia z nimi związane, odpowiada, że „nagroda jest mniej ważna niż opinie ludzi, którzy cię oceniają i słuchają”.

Debiutancka płyta „Ochman” w 2021

19 września 2021 roku ukazała się debiutancka płyta Ochmana, który zawiera 11 utworów, w tym anglojęzyczną wersję singla „Światłocienie” – „Lights In The Dark”. Producentem muzycznym albumu jest @atutowy, który został doceniony przez gremium Popkillerów i otrzymał nagrodę Producenta Roku 2021. Na płycie znajduje się kilka piosenek, które szczególnie zasługują na uwagę. Album otwiera utwór „Światłocienie”, którym muzyk podbił serca widzów podczas półfinałowego odcinka programu The Voice of Poland. Niedługo potem piosenka stała się prawdziwym hitem w Internecie. Drugim, również bardzo popularnym utworem według serwisów streamingowych, są „Wielkie Tytuły”. Z kolei najbardziej zaskakującą propozycją Krystiana Ochmana jest utwór „Ja To Znam”, w której wsparcia wokalnego udzielił mu raper Avi.

W recenzji Christiana Cieślaka na portalu All About Music zachwyt albumem Krystiana Ochmana jest wyraźny:

  • „Ochman to chyba najbardziej niesztampowy polski popowy album, który dumnie czerpie ze wszystkiego co alternatywne. By tego było mało, nie jest to też ślepe podążanie za tym co modne w „internecie”, choć na pewno Ochman inspirował się hip-hopem, czy trapem, które cieszą się niesłabnącą popularnością na YouTube’ie czy Spotify. Ochman to naprawdę godna pochwały muzyczna hybryda, gdzie raz anielski, raz diabelski głos wokalisty fantastycznie miesza z tymi wyrazistymi i ostrymi melodiami.”

Materiał z debiutanckiego albumu usłyszymy podczas koncertów Krystiana Ochmana w 2022 i 2023 roku!

Wzruszające teledyski Krystiana Ochmana

Wideoklipy do piosenek Krystiana Ochmana kryją w sobie gamę emocji, które odbiorca odczytuje poprzez nagromadzoną w nich symbolikę i wyjątkową charyzmę artysty. Za teledyski Ochmana odpowiada między innymi ekipa z LOFT 2.2.5 („Wspomnienie”), która w 2021 roku zrealizowała również teledysk dla zwyciężczyni konkursu The Voice Kids. Z kolei klip do Eurowizyjnego utworu „River” wyprodukowane zostało przez MIND PRODUCTIONS, twórców teledysków Anastazji Maciąg i Karoliny Stanisławczyk.

Krystian Ochman na Eurowizji z utworem „River”

Po wygranej w konkursie „Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję” Krystian Ochman oficjalnie został reprezentantem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2022 roku. 12 maja 2022 roku w Turynie wystąpił ze swoim singlem „River”. Intensywne przygotowania do półfinału reprezentantów z 40 krajów trwały kilka dni. Nasz reprezentant zakwalifikował się do finału i 14 maja zajął 12 miejsce. O czym tak naprawdę jest tekst piosenki River? Wpis pod utworem na oficjalnym kanale artysty w serwisie YouTube brzmi: „w tym trudnym czasie trzeba znaleźć chwilę na zwolnienie tempa, złapanie oddechu i ucieczkę od otaczającego nas zgiełku. O tym jest moja piosenka River (…)”. Kolejnym ciekawym elementem występu Krystiana Ochmana na Eurowizji była choreografia. Całość pod względem wizualnym przygotował znany tancerz i choreograf - Agustin Egurrola. O tańcu towarzyszącym Krystianowi Ochmanowi na scenie, mówi:

  • „(…) Krystian miał dużo pomysłów i chciał, żeby go wytrącić z równowagi, żeby tancerki go lekko popchnęły i to był jego pomysł i to wszystko jest właśnie w tej choreografii. To miał być taki szalony, chocholi taniec, przerażający. Ogromny niepokój, który wokół niego powstaje.”

Za kreację muzyka podczas Eurowizyjnego występu odpowiadał projektant mody Mariusz Przybylski. Krystian podkreśla, że to co jest dla niego najważniejsze jest wystąpienie na jak najwyższym poziomie. Wygrana nie gra głównej roli, a raczej to, aby polscy widzowie byli z niego dumni. Z takim podejściem Ochman wyszedł na scenę i dał z siebie wszystko, a my z dumą podziwialiśmy efekty jego pracy i determinacji. Warto obserwować konto Ochmana na Instagramie, gdzie artysta na bieżąco relacjonuje swoje postępy i podsumowuje ważne momenty.

Krystian Ochman – ciekawostki

Jakiś czas temu Krystian Ochman potwierdził, że ma rodzeństwo – starszą siostrę i młodszego brata. Dziwić może fakt, że Krystian przy tak intensywnym trybie życia nie posiada samochodu. Gdy mieszkał jeszcze w Stanach Zjednoczonych, był kierowcą, ale w tym momencie jego prawo jazdy jest… przeterminowane. Na temat kolejnej płyty wiemy tylko tyle, że Krystian pracuje nad materiałem. Ponadto artysta ma swoje rytuały wyciszające, które stosuje przed każdym występem. Na chwilę przed wyjściem na scenę najlepiej działa na niego odizolowanie się od świata i cisza. Zastanawialiście się jaka była poprzednia praca Krystiana? Kilka lat temu w czasie wakacji dorabiał jako ratownik na prywatnym basenie w Maryland!

Bilety na koncerty Krystiana Ochmana w 2022!

W 2022 roku odbędą się niezwykłe koncerty z cyklu „Krystian Ochman Exclusive”, na których usłyszymy największe przeboje wokalisty. Krystian Ochman jest obecnie jedną z najjaśniej świecących gwiazd wśród młodych polskich artystów. Podczas widowiskowych koncertów towarzyszy mu 4-osobowy zespół składający się z profesjonalnych muzyków. Bilety na koncerty Krystiana Ochmana są dostępne!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.