Magdalena Kumorek

Bio

Niezwykle utalentowana aktorka filmowa i teatralna oraz wokalistka. Często odgrywa role drugoplanowe, jednak w taki sposób, że przyćmiewa głównych bohaterów. Jest znana m.in. z „Przepisu na życie” czy „Poranku Kojota”. Teraz gra Agnieszkę w komedii „Niepamięć” na podstawie scenariusza Marka Modzelewskiego.

Magdalena Kumorek urodziła się 14 sierpnia 1979 roku na Śląsku, w Pyskowicach. W 2002 roku ukończyła Wydział Aktorski Akademii Teatralnej w Warszawie. Jej umiejętności wokalne zostały dostrzeżone już dwa lata wcześniej, gdy w 2000 roku zajęła pierwsze miejsce w Konkursie Piosenek Agnieszki Osieckiej „Pamiętajmy o Osieckiej”. Rok później otrzymała m.in. II nagrodę w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Jej aktorską karierę otwiera epizodyczna rola w filmie Olafa Lubaszenki „Poranek Kojota”, w którym zagrała postać Dominiki, siostry Noemi.

Choć Kumorek wystąpiła w wielu produkcjach filmowych, takich jak „Hiena” (2006), „Brzydkie słowa” (2009), „80 milionów” (2011), „Układ zamknięty” (2013), znana jest przede wszystkim z ról w serialach telewizyjnych - „Samo życie”, „Hotel 52”, „Żmijowisko”, „W rytmie serca” i „Otwórz oczy”. Największą popularność przyniosła jej znakomita główna rola Anny Adamowicz w serialu „Przepis na życie” z 2011 roku.

Na uwagę zasługuje również jej działalność muzyczna. Artystka w 2014 roku wydała album „Śmiercie”, w którym łączy elementy polskiej muzyki ludowej z twórczością Bolesława Leśmiana. W 2023 roku aktorka wystąpi z L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra - Koncert Polskiej Muzyki Filmowej, gdzie zaśpiewa największe przeboje polskiego kina.

SPEKTAKL TEATRALNY „NIEPAMIĘĆ” Z UDZIAŁEM MAGDALENY KUMOREK

Magdalena Kumorek współpracowała z wieloma teatrami, między innymi z Operetką Wrocławską, wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol czy Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

W 2022 roku możemy zobaczyć Agnieszkę Kumorek w spektaklu „Niepamięć” w reżyserii Piotra Ratajczaka. Aktorka występuje w nim u boku Rafała Królikowskiego i Agnieszki Więdłochy.

„Klub niepokornych” z Magdaleną Kumorek

Magdalena Kumorek występuje w „Klubie Niepokornych”, komedii szkolnej przypominającej o wartościach i wyzwaniach młodości. Adaptacja hitu „Klub winowajców” przenosi nas do liceum, gdzie piątka uczniów z różnych światów odkrywa, że różnice mogą ich łączyć, nie dzielić. Kumorek, w roli surowej nauczycielki z tajemnicami, dodaje głębi historii o poszukiwaniu własnej tożsamości i akceptacji.

Magdalena Kumorek - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.