Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Artyści

Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu - Sebastian Riedel & Cree

Opis

4.9 / 5
19 ocen
Recenzje
„Czerwony jak cegła”, „List do M.”, „Sen o Victorii” i inne hity wykonane na żywo przez Sebastiana Riedla i zespół Cree pozwolą odbyć sentymentalną podróż do pierwszych lat działalności grupy Dżem.

W 25. rocznicę śmierci Ryszarda Riedla jego syn Sebastian wspólnie z zespołem Cree ruszył w trasę upamiętniającą legendarnego artystę. Seria koncertów przypominających najpiękniejsze utwory Ryszarda Riedla i Dżemu to wyjątkowe przeżycie.

Zespół Cree został założony w 1993 roku w Tychach przez Sebastiana Riedla i Sylwestra Kramka. Muzycy nie ukrywają, że Rysiek Riedel wywarł na nich silny wpływ. Wokalista Dżemu, który zawsze fascynował się życiem i historią Indian, wspominał, że chciałby mieć zespół o takiej nazwie. Syn spełnił marzenie ojca i tak powstał zespół Cree.

Mottem zespołu i jego myślą przewodnią są słowa często używane przez Sebastiana Riedla: „Żeby żyć, trzeba grać. Żeby grać, trzeba żyć”.


Skład zespołu:
Sebastian Riedel – gitara, śpiew, harmonijka
Bartłomiej Miarka – gitara
Lucjan Gryszka – gitara basowa
Kuba Majerczyk – perkusja
Adam Lomania – instr. klawiszowe

Wydarzenia

Recenzje (19)

Koncert -rewelacja!!!Wzruszenia przy piosenkach Dżemu i niesamowita energia Sebastiana ( co za głos ! )i CREE , i te gitary...Tyle pozytywnej energii,że po powrocie do domu do bardzo późna nie mogłam oderwać się od książki o R.R. kupionej przed koncertem.Najchętniej poszłabym jeszcze raz !!! Cóż,filharmonia to kiepskie miejsce na taki koncert,wszyscy "przyklejeni" do krzeseł.Może dlatego widownia była dosyć drętwa,szkoda.
ela&curt Gorzów Wielkopolski 2020-02-20 18:00:00
Wspaniałe spędzony czas. Miła atmosfera. Koncert super.
Gorzów Wielkopolski 2020-02-20 18:00:00
Koncert bardzo fajny, tylko filharmonia nie jest odpowiednim miejscem. Nie oddaje klimatu, widzowie czuli się ograniczeni. Brak spontaniczności, czynnego udziału.
Gorzów Wielkopolski 2020-02-20 18:00:00
Koncert magiczny
marta Gorzów Wielkopolski 2020-02-20 18:00:00
Koncert swietny, mega brzmienie. Perkusista wymiatal.
Kaska Gorzów Wielkopolski 2020-02-20 18:00:00

Spektakle teatralne, koncerty i kabarety

Wzruszają, bawią do łez i zmuszają do refleksji – eventy, których jesteśmy organizatorem trafiają w zróżnicowane gusta miłośników każdego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dzięki nam, możesz znaleźć i udać się na spektakl, koncert lub występ kabaretowy także w Twoim mieście. Współpracujemy z wieloma placówkami w nawet niewielkich miejscowościach, przez co możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu teraz także w Twoim regionie. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami wydarzeń kulturalnych, wśród których znajdziesz koncert Krzysztofa Cugowskiego z zespołem, spektakle w gwiazdorskich obsadach z udziałem Anny Muchy lub Daniela Olbrychskiego oraz wiele innych niezwykłych eventów. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i obejrzysz na żywo niepowtarzalne widowiska.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.