Wybierz miasto
koncert

Ray Wilson - Genesis Classic

Opis

Ray Wilson - Genesis Classic
Ray Wilson zaprezentuje zarówno twórczość solową, jak i największe przeboje grupy GENESIS. W trakcie koncertu zabrzmią utwory z najnowszego albumu, podsumowującego 20-lecie jego kariery solowej – „UPON MY LIFE”. Usłyszymy przegląd sięgający początków istnienia zespołu, poprzez późniejsze, przełomowe kompozycje oraz te, które Ray Wilson współtworzył jako frontman grupy na albumie „Calling All Stations”. Premiera nowej solowej płyty Raya Wilsona w Polsce – 31 października 2019 r.

22 lata temu Ray śpiewał, był współautorem i nagrał ostatni album studyjny Genesis – „Calling All Stations”. Krążek osiągnął drugie miejsce na listach przebojów w Niemczech i Wielkiej Brytanii i był wspierany przez trasę liczącą 46 koncertów po Europie, której zwieńczeniem były dwa występy w roli głównej gwiazdy na Rock in Park i Rock am Ring.

Dzięki piosence „Inside” Ray przed Genesis cieszył się wielkim sukcesem ze swoim zespołem Stiltskin, osiągając pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i na liście MTV European Charts, a także ze swoim zespołem Cut_, który brał udział w wyprzedanych trasach koncertowych z rockowymi legendami, zespołami Scorpions i Westernhagen. Solowa kariera Raya rozpoczęła się w 2002 roku. Wraz z bratem Steve’em i wokalistką Amandą Lyon zagrali 12 wyprzedanych koncertów akustycznych na Edinburgh International Festival. Podczas tych 2-godzinnych występów Ray wykonał utwory ze swojego debiutanckiego albumu solowego, „Change”.
 
Album przynosi również dwa nowe utwory: „Come The End Of The World” oraz „I Wait And I Pray”. Inspiracją obu piosenek były dezorientacja polityczna, ekologiczne wyzwania i spolaryzowanie świata, w którym żyjemy.

Bilety

Recenzje

Super koncert, super klimat
Waldi Warszawa 2020-02-17 19:00:00
Ray Wilson dobry w swoich utworach. Udawanie Phila Collinsa niepotrzebne. Trochę mało, jak na Genesis Classics" starych "klasycznych" utworów Genesis z okresu z Gabrielem. Ale ogólnie bardzo miło.
Jajcus61 Warszawa 2020-02-17 19:00:00
Wspaniały klimatyczny koncert przygotowany perfekcyjnie, dynamiczny, bardzo dobry dobór utworów. Momentami łzy w oczach stawały.
natali Warszawa 2020-02-17 19:00:00
Koncert Ray`a Wilsona był wyśmienitą ucztą muzyczną :) głębokie rockowe brzmienia gitar w połączeniu z delikatnymi dźwiękami fletu i skrzypiec wprowadzały w nastrój energetycznego relaksu. Wpływ muzyki rockowej lat 90-tych z nutą grunge przeplatał się z balladą momentami o szkockim zabarwieniu, a ciepły głos Ray`a w ciekawych aranżacjach, z osobistymi tekstami, wywoływał pozytywne reakcje widowni. Świetny zespół i mocne brzmienia w połączeniu z dopracowaną oprawą świetlną dopełniały całości aby wieczór był niezapomniany.
pacaag Warszawa 2020-02-17 19:00:00
Koncert był fantastyczny! Nie tylko Ray, ale i cały zespół dał niesamowity popis talentu. Organizacja również stała na wysokim poziomie (np. szatniarze po koncercie uwijali się jak mrówki). Koncert trwał ponad 2 godziny, więc to dodatkowy plus - polecam zdecydowanie!
deCastelano Warszawa 2020-02-17 19:00:00

Adres

Centrum Spotkania Kultur
ul. Plac Teatralny 1
20-029 Lublin

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.