Wybierz miasto
spektakl

Stowarzyszenie Umarłych Poetów - Och-Teatr

Opis

Tom Schulman - STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW

 Teatralna wersja kultowego filmu Petera Weira. W Akademii Weltona, elitarnej męskiej szkole z internatem, rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Do grona pedagogów dołącza nowy charyzmatyczny wykładowca języka angielskiego – John Keating. Czterem zasadom akademii, którymi są: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania. Ciekawość świata, wrażliwość na literaturę piękną, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania indywidualnych pasji – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie entuzjastów poezji. Co zwycięży: restrykcyjnie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?

Reżyseria: Piotr Ratajczak
Opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak
Przekład: Bartosz Wierzbięta
Dramaturgia: Maria Marcinkiewicz-Górna
Scenografia i światło: Marcin Chlanda
Kostiumy: Grupa Mixer
Choreografia: Arkadiusz Buszko
Asystentka ds. scenografii i kostiumów:Małgorzata Domańska
Realizacja dźwięku: Michał Cacko
Producent wykonawczy i asystent reżysera: Jan Malawski

Obsada: Weronika Łukaszewska, Adrian Brząkała, Mirosław Kropielnicki, Wojciech Malajkat, Maciej Musiałowski, Paweł Pabisiak, Radomir Rospondek, Jakub Sasak, Aleksander Sosiński, Jędrzej Wielecki
Czas trwania: 110 minut, bez przerwy
Data premiery: 28 marca 2019

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

Recenzje

Super. Gra aktorska na najwyższym poziomie.
Fantastyczny spektakl, naprawdę zdolni młodzi aktorzy i wspaniały jak zawsze Pan Wojciech Malakajt ze swoim niezwykłym głosem. Wszystko dopracowane i na bardzo wysokim poziomie.
Spektakl super, gra aktorów, młodych aktorów- owacje, brawa na stojąco. Spektakl przekazuje prawdy ponadczasowe w sposób przejmujący. Przedstawia piękno młodości, wiarę ludzi młodych. Warto walczyć o siebie, spełnianie i realizację SWOICH marzeń nie marzeń i niespełnionych samorealizacji rodziców. Gorąco polecam. Osada super. Agnieszek
Ten czas nie był zmarnowany. Sztuka bardzo nam się podobała. Zaangażowanie młodych aktorów i wspaniała rola Pana W.Malajkata. Chciałabym aby ten teatr częściej gościł w naszym mieście.
Byliśmy z żoną pod wrażeniem świetnej gry młodych aktorów wspieranych przez jak zawsze cudownego i młodego Pana Wojtka Malajkata. Stowarzyszenie Umarłych Poetów znałem wcześniej z filmu i książki. Spektakl który obejrzałem w Łodzi był równie wielki.
Świetna gra pana Malajkata. Trochę zawiodła mnie obsada uczniów i ciągła współczesna "bolączka", czyli niezbyt wyraźna wymowa granych, przez niektórych młodych aktorów kwestii (nie mam na myśli "granych" kłopotów z wysławianiem się). Bardzo cieszę się, że miałam możliwość obejrzenia w Łodzi tej świetnej sztuki.
Wspaniałe przedstawienie, dobra gra młodych aktorów, nadzwyczajny Wojciech Malajkat. Sztuka bardo aktualna, bardzo czytelna na dzisiejsze czasy w Polsce.
świetne przedstawienie, a Pan Malajkat - rewelacja!
Spektakl spełnił moje oczekiwania. Przedstawienie pełne emocji,wyrazu i pomysłu. Cudowni młodzi aktorzy. Gratuluję!!!
Wspaniała sztuka. Warto się wybrać i doświadczyć osobiście tych ulotnych uniesień. Aktorzy wybitni, wszyscy bez wyjątku. Zwłaszcza Ci "młodzi" energia, charyzma, pasja...wszystko na co chce się patrzeć! Bardzo ciekawa scenografia i umiejętność przeniesienia widza w różne miejsca... Scenariusz porusza ważny, ponadczasowy temat. Jak trudno odnaleźć siebie i sobą pozostać... Gorąco polecam!!! Poezja cytowana podczas gry aktorskiej, poruszająca. Warto do niej wrócić!
Naprawdę udane przedstawienie, brawo dla Pana Malajkata, ale i do gry młodych aktorów nie można mieć większych zastrzeżeń. Fajne wstawki z klasycznej muzyki rockowej. Cena za przedstawienie jest dość wygórowana, ale jednak warto zobaczyć.
Poruszająca gra aktorów, świetna muzyka. Dla mamy nastolatka to chwila zadumy ale tez i oderwania.
Bardzo ciekawe i interesujące przedstawienie, genialnie zagrane. Nie było miejsca na nudę. Chodzę do teatru często i regularnie i mogę przyznać, że jest to jeden z lepszych spektakli na których byłam.
Wspaniała gra aktorska.

Adres

Teatr Muzyczny
ul. Północna 47/51
Łódź

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.