Wybierz miasto
koncert

Opania - Cohen - Nohavica: Miłości pachniesz deszczem

Opis

Zderzenie dwóch gigantów piosenki – Leonarda Cohena i Jaromíra Nohavicy – w oparciu o artystyczną koncepcję Mariana Opani i w doskonałym opracowaniu muzycznym Janusza Stokłosy.
W 2014 roku Marian Opania stworzył spektakl na swój jubileusz 50-lecia pracy artystycznej „Opania –Cohen – Nohavica” w Teatrze Buffo w Warszawie. Rok później nakładem Wydawnictwa MTJ ukazał się dwupłytowy album z piosenkami z tego przedstawienia.
Do koncertu Marian Opania zaprosił tylko trzech solistów (Iwonę Loranc, Marcina Januszkiewicza i Bartłomieja Nowosielskiego), którzy wraz z nim śpiewają największe przeboje Leonarda Cohena („Sisters of Mercy”, „Tower of Song”, „Hallelujah” czy „The Future”) i ballady Jaromíra Nohavicy („Potulní kejklíŕi”, „Až to se mnu sekne”, „Když mě brali za vojáka”, „Zítra ráno v pět”). Wszystkie utwory wykonywane są w języku polskim, w tłumaczeniach m.in. samego Mariana Opani.
Koncert przeznaczony dla widzów, którzy ukończyli 16 lat.

Scenariusz i reżyseria: Marian Opania
Aranżacje i opracowanie muzyczne: Janusz Stokłosa
Obsada: Marian Opania, Iwona Loranc, Marcin Januszkiewicz, Bartłomiej Nowosielski
Zespół: Jacek Kita - piano, Piotr Domagalski - kontrabas, Fabian Włodarek - akordeon

Recenzje

Same nazwiska mówią za siebie ,dlatego kupowaliśmy bilety. Koncert piękny, poetycki, p. Opania - świetny gawędziarz. Natomiast oświetlenie fatalne. Przejeżdżanie po widowni silnym światłem zepsuło nam wrażenia. Zamiast skupić się na wykonawcy / który był słabo widoczny / i tekstach ,zakrywaliśmy oczy chcąc uniknąć oślepienia. Widziałam, że wiele osób tak robi. W przerwie powiedziałam to oświetleniowcowi, co troszkę poprawiło sytuację ale dalej więcej było widać latających świateł niż wykonawców. Czyżby taka maniera ostatnio obowiązywała na koncertach. Czekam na wyjaśnienie. Przekonam się, czy w ogóle czytacie nasze uwagi. Pozdrawiam, J.Jaworska.
Wrocław 2020-02-02 19:00:00
Super.
BR Wrocław 2020-02-02 19:00:00
Bardzo piękny koncert.
Izab Wrocław 2020-02-02 19:00:00
Wspaniały koncert,piękne głosy.prodimy o jeszcze
Wiedźma Wrocław 2020-02-02 19:00:00
Wspaniali fantastyczni aktorzy cudowna atmosfera , piękne teksty polecam wszystkim naprawdę warto
Ania Wrocław 2020-02-02 19:00:00

Adres

Sala Koncertowa Radia Wrocław
Karkonoska 10
53-015 Wrocław

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.