Wybierz miasto
spektakl

Czarna komedia - angielska klasyka w reż. T. Sapryka i znakomitej obsadzie

Opis

Czarna komedia
Utalentowany rzeźbiarz stający przed życiową szansą, brak prądu, angielska narzeczona i niezapowiedziani goście… Co wyniknie z takiego połączenia? Czy kiedy zgasną światła uda się zapanować nad lawiną nieoczekiwanych zdarzeń?
Niewielka awaria światła może stać się przyczyną niemałego zamieszania… 
W mieszkaniu młodego artysty spotykają się wszyscy oczekiwani oraz kilkoro dość niespodziewanych gości. A to wszystko w całkowitych ciemnościach. Wymagająca narzeczona wraz z papciem – niezrównoważonym wojskowym, nieznosząca sprzeciwu kochanka, stara panna i zarazem sąsiadka – amatorka śpiewania psalmów i wyskokowych trunków oraz sąsiad gej podkochujący się w głównym bohaterze. Do tego wszystkiego elektryk, którego nietrudno pomylić z milionerem i wreszcie milioner, którego dość łatwo można wziąć za pracownika elektrowni.
Fenomen tego przedstawienia polega m.in. na odwróconej logice: kiedy na scenie gaśnie światło, aktorzy poruszają się swobodnie jakby w ich świecie panowała jasność, kiedy jednak na scenie zapalają się reflektory, wszyscy bohaterowie „wpadają w ciemność” i poruszają się po omacku, stąd komiczność sytuacji i całe serie pomyłek. UWAŻAJ! W ciemności może zdarzyć się wszystko!

Reżyseria: Tomasz Sapryk 
Obsada: 
Mateusz Damięcki/Piotr Ligienza,
 Jan Wieczorkowski,
 Marieta Żukowska/Marta Wierzbicka/Milena Staszuk,
 Elżbieta Jarosik,
 Andżelika Piechowiak/Anna Maria Jarosik,
 Jacek Lenartowicz/Piotr Zelt,
 Jacek Kopczyński/Albert Osik,
 Sebastian Konrad/Tomasz Sapryk

Bilety

Adres

Bielskie Centrum Kultury
ul. Słowackiego 27
43-300 Bielsko-Biała

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.