Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Wybierz miasto
spektakl

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Malajkat i Musiał w produkcji Och-Teatru

Opis

Stowarzyszenie Umarłych Poetów
Klasyka kina przeniesiona na deski teatru z Wojciechem Malajkatem w roli głównej. To niezwykła opowieść o konfrontacji młodzieńczej wrażliwości z tradycyjnymi wartościami. 

W kultowym filmie pod tym samym tytułem w rolę charyzmatycznego nauczyciela wcielił się Robin Williams. Na tle innych pedagogów wyróżniało go to, że dawał swoim uczniom prawo marzyć. Zachęcał ich też do rozwijania własnych pasji, rozbudzał ciekawość świata. Uczniowie mówili do niego „Kapitanie”. 

Na deskach teatru w tę rolę wciela się Wojciech Malajkat. Temat „Stowarzyszenia” pozostaje jednak ten sam – to odwieczny konflikt młodego ze starym, tradycji z ciekawością, posłuszeństwa i poczucia odpowiedzialności z prawdziwą pasją. Warto przypomnieć sobie tę opowieść, tym razem w znakomitej adaptacji teatralnej. 


Obsada: 
Wojciech Malajkat
Weronika Łukaszewska
Adrian Brząkała
Mirosław Kropielnicki
Maciej Musiał/Maciej Musiałowski
Paweł Pabisiak
Radomir Rospondek
Jakub Sasak
Aleksander Sosiński
Jędrzej Wielecki

Spektakl Och-Teatru
Czas trwania: 110 minut, bez przerwy

Recenzje (43)

Bardzo dobre. Swietna muzyka i choreografie wplecione w przedstawienie. Duzo smiechu.
gigul Kraków 2020-02-17 16:30:00
Świetna gra aktorska, sztuka bawi do łez, z przyjemnością polecam każdemu!
Ania P. Kraków 2020-02-17 19:30:00
Rewelacyjna sztuka, słusznie zakończona owacją na stojąco :) Gra aktorska świetna, treść sztuki niezwykle pouczająca, dająca do myślenia, wzruszająca.
Aroma Kraków 2020-02-17 19:30:00
Świetny performance, co za talent i energia w tych młodych aktorach! Maciej Musiałowski wiarygodny i przekonujący, "Szekspir" w jego wykonaniu zapada w pamięć. I nieoceniony mistrz, Wojciech Malajkat. Porywające i poruszające, przy tym oprawa wizualna i muzyka dodają świeżości i energii wybitnemu tekstowi. Przedstawienie adresowane zdecydowanie do młodszego widza, jednak warto zobaczyć je razem ze swoim nastoletnim dzieckiem. Przyjemność estetyczno - duchowa, polecam.
Klara79 Kraków 2020-02-17 19:30:00
Świetny poruszający spektakl
Ma Kraków 2020-02-17 19:30:00

Adres

Opera Krakowska
ul. Lubicz 48
31-512 Kraków

Zobacz dojazd na Google Maps →

Spektakle teatralne, koncerty i kabarety

Wzruszają, bawią do łez i zmuszają do refleksji – eventy, których jesteśmy organizatorem trafiają w zróżnicowane gusta miłośników każdego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dzięki nam, możesz znaleźć i udać się na spektakl, koncert lub występ kabaretowy także w Twoim mieście. Współpracujemy z wieloma placówkami w nawet niewielkich miejscowościach, przez co możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu teraz także w Twoim regionie. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami wydarzeń kulturalnych, wśród których znajdziesz koncert Krzysztofa Cugowskiego z zespołem, spektakle w gwiazdorskich obsadach z udziałem Anny Muchy lub Daniela Olbrychskiego oraz wiele innych niezwykłych eventów. Dzięki Adria-Art zaznasz niesamowitych emocji i obejrzysz na żywo niepowtarzalne widowiska.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.