Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Wybierz miasto
spektakl

Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe

Z mistrzami tańca o międzynarodowej sławie

Opis

Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe
Artyści Polskiego Baletu Narodowego w arcydziełach wszech czasów. Najwybitniejsi tancerze baletowi w Polsce zatańczą wariacje solowe oraz zmysłowe duety z „Jeziora łabędziego”, „Śpiącej królewny”, „Dziadka do orzechów”, „Don Kichota”, „Giselle”, „Korsarza”, „Szeherezady” i innych.

Zapraszamy Państwa na pełną emocji podróż do roztańczonego i magicznego świata baśni i tańca. Ta niezwykła gala baletowa to ponaddwugodzinny spektakl prezentujący najsławniejsze arcydzieła w wykonaniu tancerzy Polskiego Baletu Narodowego, na czele z solistami o międzynarodowej sławie. Wśród nich m.in. Vladimir Yaroshenko, rosyjsko-polski tancerz baletowy typu danseur noble (tancerz szlachetny), od września 2007 związany na stałe z Polską i Teatrem Wielkim – Operą Narodową, w której występuje w roli pierwszego tancerza.

Bogaty program, piękne aranżacje taneczne na najwyższym artystycznym poziomie oraz muzyka wielkich kompozytorów sprawią, że wieczór będzie niezapomnianą ucztą nie tylko dla koneserów baletu.
 
Obsada:
 Vladimir Yaroshenko, Yuka Ebihara, Patryk Walczak, Irina Wasilewska, Anna Kipshidze, Gregor Giselbrecht, Olga Yaroshenko, Vadzim Kezik, Jaeeun Jung, Aoi Choji, Svetlana Ovsyankina, Lubow Chmielewska, Natalia Kamińska, Nika Afonina.

Choreografia: Marius Petipa, Michaił Fokin, Jean Coralli, Jules Perrot, Lew Iwanow, Lorenzo Alberti, Eduard Bablidze, Antonio Lanzo.
Opracowanie choreograficzne: Lorenzo Alberti
 Opracowanie scenograficzne: Tomasz Fabiański
Opracowanie światła i dźwięku: Eligiusz Baranowski
 Reżyseria: Jarosław Sidorkiewicz 
 Produkcja: Jarosław Sidorkiewicz oraz Adria Art
 Czas trwania gali: 2,5 godziny z 1 przerwą
 

Bilety

Recenzje (13)

Bardzo dobre przedstawienie .Ciekawie dobrany repertuar. Niestety fatalny konferansjer.
A. Wrocław 2020-02-24 18:00:00
Sam taniec i choreografia piękne. Jedna gwiazdkę zabrały: błędy techniczne na końcu przedstawienia, prowadzący z raczej drętwymi żartami, brak najbardziej znanych utworów które reklamowały wydarzenie.
Anna Wrocław 2020-02-24 18:00:00
Nie znam się zupełnie na balecie, ale już od dłuższego czasu chciałam zobaczyć jak to powinno wyglądać w wykonaniu profesjonalistów. Było niesamowicie! Jestem pełna podziwu dla umiejętności tancerzy. Mam nadzieję obejrzeć niektóre z przedstawianych baletów, tym razem w całości. Dziękuję!
KZ Wrocław 2020-02-24 18:00:00
wspaniałe, niezapomniane widowisko
Wrocław 2020-02-24 18:00:00
było ok!
Wrocław 2020-02-24 18:00:00

Adres

Teatr im. Cypriana Kamila Norwida
Al. Wojska Polskiego 38
58-500 Jelenia Góra

Zobacz dojazd na Google Maps →

Spektakle teatralne, koncerty i kabarety

Wzruszają, bawią do łez i zmuszają do refleksji – eventy, których jesteśmy organizatorem trafiają w zróżnicowane gusta miłośników każdego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dzięki nam, możesz znaleźć i udać się na spektakl, koncert lub występ kabaretowy także w Twoim mieście. Współpracujemy z wieloma placówkami w nawet niewielkich miejscowościach, przez co możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu teraz także w Twoim regionie. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami wydarzeń kulturalnych, wśród których znajdziesz koncert Krzysztofa Cugowskiego z zespołem, spektakle w gwiazdorskich obsadach z udziałem Anny Muchy lub Daniela Olbrychskiego oraz wiele innych niezwykłych eventów. Dzięki Adria-Art zaznasz niesamowitych emocji i obejrzysz na żywo niepowtarzalne widowiska.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.