Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Wybierz miasto
spektakl

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Malajkat i Musiał w produkcji Och-Teatru

Opis

Tom Schulman - STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW
Teatralna wersja kultowego filmu Petera Weira. W Akademii Weltona, elitarnej męskiej szkole z internatem, rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Do grona pedagogów dołącza nowy charyzmatyczny wykładowca języka angielskiego – John Keating. Czterem zasadom akademii, którymi są: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania. Ciekawość świata, wrażliwość na literaturę piękną, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania indywidualnych pasji – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie entuzjastów poezji. Co zwycięży: restrykcyjnie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?
Reżyseria: Piotr Ratajczak
Opracowanie muzyczne: Piotr Ratajczak
Przekład: Bartosz Wierzbięta
Dramaturgia: Maria Marcinkiewicz-Górna
Scenografia i światło: Marcin Chlanda
Kostiumy: Grupa Mixer
Choreografia: Arkadiusz Buszko
Asystentka ds. scenografii i kostiumów:Małgorzata Domańska
Realizacja dźwięku: Michał Cacko
Producent wykonawczy i asystent reżysera: Jan Malawski
Obsada: Weronika Łukaszewska, Adrian Brząkała, Mirosław Kropielnicki, Wojciech Malajkat, Maciej Musiałowski, Paweł Pabisiak, Radomir Rospondek, Jakub Sasak, Aleksander Sosiński, Jędrzej Wielecki
Czas trwania: 110 minut, bez przerwy
Data premiery: 28 marca 2019

Recenzje (43)

Bardzo dobre. Swietna muzyka i choreografie wplecione w przedstawienie. Duzo smiechu.
gigul Kraków 2020-02-17 16:30:00
Świetna gra aktorska, sztuka bawi do łez, z przyjemnością polecam każdemu!
Ania P. Kraków 2020-02-17 19:30:00
Rewelacyjna sztuka, słusznie zakończona owacją na stojąco :) Gra aktorska świetna, treść sztuki niezwykle pouczająca, dająca do myślenia, wzruszająca.
Aroma Kraków 2020-02-17 19:30:00
Świetny performance, co za talent i energia w tych młodych aktorach! Maciej Musiałowski wiarygodny i przekonujący, "Szekspir" w jego wykonaniu zapada w pamięć. I nieoceniony mistrz, Wojciech Malajkat. Porywające i poruszające, przy tym oprawa wizualna i muzyka dodają świeżości i energii wybitnemu tekstowi. Przedstawienie adresowane zdecydowanie do młodszego widza, jednak warto zobaczyć je razem ze swoim nastoletnim dzieckiem. Przyjemność estetyczno - duchowa, polecam.
Klara79 Kraków 2020-02-17 19:30:00
Świetny poruszający spektakl
Ma Kraków 2020-02-17 19:30:00

Adres

Opera Nova
ul. Marszałka Focha 5
85-070 Bydgoszcz

Zobacz dojazd na Google Maps →

Spektakle teatralne, koncerty i kabarety

Wzruszają, bawią do łez i zmuszają do refleksji – eventy, których jesteśmy organizatorem trafiają w zróżnicowane gusta miłośników każdego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Dzięki nam, możesz znaleźć i udać się na spektakl, koncert lub występ kabaretowy także w Twoim mieście. Współpracujemy z wieloma placówkami w nawet niewielkich miejscowościach, przez co możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu teraz także w Twoim regionie. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas propozycjami wydarzeń kulturalnych, wśród których znajdziesz koncert Krzysztofa Cugowskiego z zespołem, spektakle w gwiazdorskich obsadach z udziałem Anny Muchy lub Daniela Olbrychskiego oraz wiele innych niezwykłych eventów. Dzięki Adria-Art zaznasz niesamowitych emocji i obejrzysz na żywo niepowtarzalne widowiska.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.