Blog

„The Weight of Man”. Ray Wilson promuje nowy album

Aleksandra Malich
Co może być lepszego dla fanów Raya Wilsona, którzy przez pięć lat czekali na nowy album słynnego wokalisty Genesis? Trasa koncertowa, na której będą mogli posłuchać utworów z płyty „The Weight of Man”! Przed nami wyjątkowe wieczory, pełne niezapomnianych wrażeń i rockowej energii.

historia muzyka

W 1994 roku Ray Wilson dołączył do szkockiego zespołu Stiltskin. Ich debiutancki singiel szybko okazał się prawdziwym hitem, zdobywając pierwsze miejsca europejskich list przebojów. To właśnie wtedy charyzmatyczny wokalista został zauważony przez muzyków zespołu Genesis i od 1997 do 1998 roku pełnił rolę frontmana tej grupy.

W 2001 roku Ray Wilson opuścił Genesis i poświęcił się karierze solowej. Od tego czasu wydał albumy takie jak „Change” (2003) czy „The Next Best Thing” (2004).

W 2010 roku życie muzyka zmieniło się o 180 stopni – miłość skłoniła go do przeprowadzki, a nowym miejscem zamieszkania okazała się być… Polska. Swoją obecną żonę –  tancerkę Małgorzatę Mielech - poznał, gdy koncertował w Poznaniu, w którym ostatecznie razem zamieszkali. Jak sam podkreśla: „W Edynburgu nie ma teatru tańca, w którym Gosia mogłaby występować. A ja mogę mieszkać gdziekolwiek. Gram koncerty na całym świecie. Dom jest tam, gdzie serce. A moje jest przy Gosi”.

Od czasu przeprowadzki do Polski, muzyk bardzo zaangażował się nie tylko w działalność na polskiej scenie muzycznej, ale i w życie społeczne. Założył w Poznaniu fundację, która działa na rzecz osób zmarginalizowanych i wykluczonych.

Nowy krążek Raya Wilsona - „The Weight of Man”

Pięć lat – dokładnie tyle musieli czekać fani i fanki Raya Wilsona na nowy krążek artysty. Po dwóch ostatnich studyjnych albumach – „Song for a friend” i „Makes me think of home” artysta powraca z nowym materiałem pt. „The Weight of Man”.

Nowy krążek zawiera dziesięć autorskich utworów i cover jednej z piosenek Beatlesów. „The Weight of Man” jest poetycką migawką i artystyczną odpowiedzią na najtrudniejszy moment naszego życia – pandemię koronawirusa. „Ten album jest pełen duszy i emocji, przeżyć i dreszczyku rozczarowań, marzeń, zrozumienia i nadziei” – mówi artysta.

Singlem promującym płytę jest utwór pt. „Mother Earth”, opowiadający o nowej i dziwnej rzeczywistości, w której przyszło nam żyć.

Ray Wilson – koncerty 2022

Premiera nowego albumu to jednak nie wszystko. Przed nami jeszcze wyjątkowa trasa koncertowa Raya Wilsona, na której usłyszymy doskonale znane nam piosenki oraz utwory z najnowszej płyty.

Ray Wilson niejednokrotnie już udowadniał, że scena jest jego żywiołem, a kontakt z publicznością dodaje mu energii, którą chętnie dzieli się z innymi. Muzyk od lat zachwyca niezwykłą barwą głosu i tekstami płynącymi prosto z serca, możemy więc zagwarantować, że jego koncerty to doświadczenie na długo zapadające w pamięć. Przekonajcie się sami kupując bilety na koncerty!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.