Blog

Polska Noc Kabaretowa w Mrągowie: 4-godzinny maraton dobrego humoru

Agata Polcyn
Prawdziwa gratka dla miłośników polskich kabaretów. Na scenie największe gwiazdy – Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Smile, K2 i Nowaki – i to wszystko w ramach jednego wieczoru w malowniczym amfiteatrze nad jeziorem w Mrągowie.

Czym byłoby lato bez Polskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie? Ta impreza w świecie kabaretów stała się wręcz kultowa. Nic dziwnego – malowniczy amfiteatr, otoczenie pięknych mazurskich jezior i najlepsze polskie kabarety na scenie. W tym roku Polska Noc Kabaretowa w Mrągowie odbędzie się 28 sierpnia. To idealny plan na zakończenie wakacji. W końcu śmiech to zdrowie, a to nam się teraz wszystkim szczególnie przyda! Kogo zobaczymy w ostatni weekend sierpnia w Mrągowie?

Kabaret Moralnego Niepokoju

Członkowie Kabaretu Moralnego Niepokoju to zdecydowanie weterani polskiej estrady. Działają już od 25 lat, nieustannie bawiąc swoją publiczność wciąż nowymi skeczami i programami komediowymi. Autorem programów KMN jest ceniony satyryk Robert Górski. Potrafi doskonale obśmiewać zarówno paradoksy ze świata polityki, jak i prozę życia codziennego. Ostatnio było głośno o Kabarecie Moralnego Niepokoju za sprawą serialu internetowego „Ucho Prezesa”. Obok członków kabaretu w produkcji wystąpiło wielu doskonałych aktorów komediowych, wcielając się w role członków rządu.

Serial okazał się sukcesem, na jego bazie powstał też spektakl pod tym samym tytułem, ale po tym wszystkim członkowie KMN postanowili trochę odpocząć od polityki. To dlatego ich najnowszy program – „Tego jeszcze nie grali” – poświęcony jest trudom codzienności: takim, które wszyscy doskonale znamy. To właśnie skecze z tego programu będzie można zobaczyć na Polskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie. Kabareciarze szukają odpowiedzi na fundamentalne pytania: jak wyjechać z rodziną na zagraniczne wakacje i nie zwariować, próbując wybrać restaurację na obiad? Jak przy pomocy sąsiada ratować syna przed niechybną pałą z matematyki? Co zrobić z panią, która tylko przychodzi sprzątać, ale z czasem przejmuje we władanie cały dom razem z domownikami? Nie gwarantują, że podczas ich występu znajdziemy na nie odpowiedzi, ale zapewniają doskonałą zabawę!

Kabaret Skeczów Męczących

Kolejną gwiazdą Polskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie jest w tym roku Kabaret Skeczów Męczących. Od ponad 15 lat KSM bawi swoich widzów, tworząc skecze oparte na wyrazistych, charakterystycznych postaciach. W każdym programie Kabaretu Skeczów Męczących jest miejsce na żarty zaangażowane społecznie i politycznie, ale wszystko to z ogromnym scenicznym luzem.

Artyści szczycą się, że są w stanie rozbawić każdą publiczność, a ostatnich kilkanaście lat potwierdza, że mają rację.

Kabaret Smile

W Mrągowie wystąpi też Smile – kabaretowe trio, które w skeczach skupia się przede wszystkim na humorze sytuacyjnym i tematach obyczajowych. Członkowie kabaretu starają się tropić codzienne absurdy i przenosić je na scenę. Konsekwentnie unikają polityki, bo – jak twierdzą – po co parodiować komedię? Za sprawą ich najnowszego programu, „Tu i teraz”, widzowie śledzą perypetie Bożenki i Merlina. Członkowie Kabaretu Smile przedstawiają też scenki rodzajowe z życia typowego „Seby” oraz historie najpopularniejszych celebrytów.

Kanwą dla programu „Tu i teraz” była akcja #obserwujemywas, w ramach której członkowie kabaretu śledzili codzienność swoich widzów.

Kabaret K2

Na tle pozostałych grup K2 to jeden z kabaretowych świeżaków. Grupa powstała w 2012 roku, a obecny skład ukształtował się jeszcze później. Wszystko zaczęło się w Zielonej Górze. Trio tworzą trzy wyraziste osobowości – Bartosz Klauziński, Tomasz Łupak i Dominika Najdek. Jak zapewniają – nie boją się improwizacji, także z angażowaniem publiczności. Możemy więc się spodziewać, że podczas wieczoru w Mrągowie zostaniemy wciągnięci do jakiegoś szalonego skeczu, ale spokojnie – członkowie K2 twierdzą, że potrafią zaopiekować się publicznością.

Kabaret K2 przekonuje, że jego skecze są nie tylko zabawne, ale także „o czymś” – bo obok rozśmieszenia publiczności ważne jest, by ją zaintrygować nieprzewidywalną historią. Właśnie z takich gagów składa się najnowszy program kabaretu K2 „Jedziemy dalej”.

Kabaret Nowaki

Zielona Góra wyjątkowo obfituje w kabarety. Właśnie stamtąd pochodzi także kolejna gwiazda Polskiej Nocy Kabaretowej – Kabaret Nowaki. Trio powstało w 2007 roku, a na Polskiej Nocy Kabaretowej zobaczymy je w aktualnym składzie: wystąpią Adrianna Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg. Kabaret Nowaki szczyci się nie tylko świetnym poczuciem humoru i kreatywnością, ale także doskonałym przygotowaniem aktorskim, czego dowodzi spektakl kabaretowy „Królestwo za uśmiech, czyli Szekspir z jajami”. Nowaki to kabaret szczerze uwielbiany przez publiczność, doceniającą ich oryginalność i charakterystyczną ekspresję. Przez lata niektóre skecze Nowaków stały się prawdziwymi hitami estrady. Właśnie z takich perełek składa najnowszy program grupy – „Moda na Nowaki”.

Miłośnicy poczucia humoru Nowaków z pewnością ucieszą się, że to właśnie Adrianna Borek poprowadzi Polską Noc Kabaretową w Mrągowie – wspólnie z Igorem Kwiatkowskim z Kabaretu Paranienormalni.

Chcecie zobaczyć Polską Noc Kabartową na żywo? Tutaj kupicie bilety.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.