Blog

Polska Noc Kabaretowa w Mrągowie – finał wakacji z dobrym humorem

Agata Polcyn
To był niezapomniany wieczór – trzy godziny, pięć kabaretów, doskonała konferansjerka a to wszystko w pięknym mrągowskim amfiteatrze nad samym jeziorem Czos. Polska Noc Kabaretowa w Mrągowie sprawdziła się, jako doskonałe zakończenie wakacji. Najlepsze polskie kabarety zrobiły wszystko, by publiczność zakończyła lato w doskonałych humorach.

Zainteresowanie Polską Nocą Kabaretową w Mrągowie było ogromne. W drodze na mazury nasz firmowy telefon się urywał – bez przerwy dzwonili widzowie chcący zarezerwować bilety. Nic dziwnego – w końcu Mrągowo latem staje się nie tylko polską stolicą country, ale też najważniejszym punktem na mapie polskiego kabaretu. Duże imprezy kabaretowe są wpisane w wakacyjny repertuar tej malowniczej miejscowości od wielu lat, czego dowodzą choćby autografy artystów umieszczone na ścianach amfiteatru. Można je zobaczyć przechadzając się promenadą nad jeziorem Czos.

Polska Noc Kabaretowa – największa impreza tego lata

Te wakacje były inne niż wszystkie. Ograniczenia związane z epidemia koronawirusa wpłynęły na plany urlopowe większości Polaków. Konieczność zachowania reżimu sanitarnego zmieniła też wygląd większości imprez plenerowych. Festiwale muzyczne się nie odbyły, a koncerty w amfiteatrach artyści zagrali tylko dla znacznie mniejszej niż zwykle publiczności. Także podczas Polskiej Nocy Kabaretowej obowiązywały nas ograniczenia, jednak amfiteatr w Mrągowie i tak pozwolił na przyjęcie ponad 2000 widzów. Każdy z nich przed wejściem na teren amfiteatru musiał wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia, zdezynfekować ręce i zasłonić usta i nos.

Wiedząc, że wielu widzów nie będzie w stanie przygotować oświadczeń o stanie zdrowia wcześniej, przygotowaliśmy specjalne stanowisko i formularze, które mogli wypełnić czekając na wejście do amfiteatru.

Wiele osób kupowało bilety przed samym wydarzeniem – pojawili się nawet widzowie, którzy zdecydowali się na zakup biletu godzinę po rozpoczęciu imprezy, słysząc śmiechy dobiegające z amfiteatru. Pomimo kolejki i konieczności dopełnienia wszystkich obowiązków związanych z reżimem sanitarnym, imprezę udało się rozpocząć z zaledwie 10-minutowym opóźnieniem.

Widzowie: „Ubawiliśmy się wspaniale”

Podczas Polskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie wystąpiło w sumie 5 kabaretów. Pierwszy na scenie pojawił się kabaret K2. To grupa istniejąca najkrócej i najmniej znana widowni, ale szybko zaskarbiła sobie jej serca doskonałymi żartami. Osoby wychodzące z amfiteatru mówiły, że występ K2 był dla nich miłym doświadczeniem. Ten wątek pojawił się także w komentarzach na naszej stronie.

Kabaret K2 - świetne! Dzięki nim dużo śmiechu od samego początku, fajne wchodzenie w interakcje z publicznością, Kabaret Skeczów Męczących też całkiem sympatycznie było sporo śmiesznych tekstów – pisze jedna z widzek.

Kolejny na scenie pojawił się właśnie Kabaret Skeczów Męczących – czwórka komików zaprezentowała swoje najnowsze skecze. Z swoim najnowszym programem wystąpił też Kabaret Moralnego Niepokoju, który prezentował problemy starzejących się członków zespołu metalowego. Wieczór zakończyły gromko oklaskiwane występy kabaretu Smile i Nowaków.

alt text

„Nowaki klasa sama w sobie chociaż zabrakło mi Krystyny.. Ale nowe skecze wskazują, że utrzymują wysoki poziom! No i jak dla mnie królowie wieczoru to Kabaret Smile - obydwa skecze śmiech nie ustępował :D nazwa zobowiązuje :D duży plus, że były to nowe skecze u każdego! No i prowadzenie.. Pani Adrianna i Pan Igor - świetne! Na pewno nie był to zmarnowany wieczór i pieniądze! Dużo śmiechu mimo maseczek w tym pandemicznym czasie!!” – komentuje Alicja.

Także dla Mirka Polska Noc Kabaretowa była świetnym zakończeniem wakacji:

Ubawiliśmy się wspaniale. Dobry humor przedstawiony przez czołówkę kabareciarzy polskich. Skecze nowe nie powielane wcześniej... amfiteatr ładny, organizacyjnie spektakl bez zarzutów. Dobry humor w dobrym miejscu i przy dobrej publice... więcej nie potrzeba by na chwilę oderwać się z uśmiechem od dnia codziennego.

Jeśli także chcecie poprawić sobie humor, zajrzyjcie do naszego repertuaru – co prawda Polska Noc Kabaretowa w Mrągowie jest tylko raz w roku, ale jesienią możecie wybrać się na występy najlepszych polskich kabaretów w innych miastach.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.