Sale

Teatr Muzyczny w Łodzi

Opis

Teatr Muzyczny w Łodzi koncertuje się na trzech zadaniach: tworzeniu i upowszechnianiu przedstawień kulturalnych, prowadzeniu działalności edukacyjnej oraz rozwijaniu talentów i zawodowego zespołu aktorów.

Instytucja powstała w 1945 roku. Od samego początku istnienia skupia się na repertuarze z zakresu operetek i musicali.

Pierwotnie jako Operetka Łódzka, grupa składała się z artystów Teatru Komedii Muzycznej Lutnia z Wilna. Pierwszym dyrektorem instytucji był Władysław Szczawiński. Obecnym dyrektorem teatru jest Grażyna Posmykiewicz.

Ostatnią premierą w teatrze był musical „Pretty Woman” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego.

Wnętrze Teatru Muzycznego wypełnione złotem

W 2011 roku zakończył się trwający cztery lata remont generalny budynku. Sala może pomieścić ponad 800 osób. Widownia dzieli się na miejsca parterowe i balkonowe. Na sali znajduje się także podscenie oraz – co dziś rzadko się spotyka – wielka, czerwona kurtyna, nad którą dominuje płaskorzeźba bogata w roztańczone postaci.

Na uwagę zasługuje również foyer teatru. Parter jest zdobiony kubistycznymi płaskorzeźbami oraz złocistymi kolumnami otaczającymi rotundę, która otwiera się na pierwsze piętro. W centralnym punkcie pomieszczenia znajduje się wielki żyrandol. Poza dominującym złotem i bielą we wnętrzu nie brakuje również dobrej jakości drewna, które domyka kompozycję, nadając teatrowi elegancji.

Jak dotąd zorganizowaliśmy w Teatrze Muzycznym m.in. spektakl „Nerwica natręctw”, koncert Michała Szpaka czy występ Kabaretu Moralnego Niepokoju. Aktualny repertuar naszych wydarzeń w Łodzi znajdą Państwo TUTAJ.

Teatr położony jest przy ulicy Północnej 47/51, 91-425 w Łodzi. Niestety, najbliższy parking w pobliżu obiektu mieści się przy dworcu Łódź Fabryczna.

Bilety

15.11.2022
19:00
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze
Teatr Muzyczny Łódź
08.12.2022
19:00
Raz Dwa Trzy - Człowiek czasami serce otworzy
Teatr Muzyczny Łódź
12.12.2022
19:00
Piosenki to...? – koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, Kofta. Prowadzenie: A. Poniedzielski
Teatr Wielki Łódź
07.11.2022
19:00
Maryla Rodowicz - Małgośka Forever
Teatr Muzyczny Łódź

Adres

Teatr Muzyczny w Łodzi
ul. Północna 47/51
91-425 Łódź

Zobacz dojazd na Google Maps →

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.