Sale

ICE Kraków

Opis

ICE Kraków to wielofunkcyjne centrum ulokowane w samym sercu miasta nieopodal Wawelu. Potężna, monumentalna widownia sali audytoryjnej jest w stanie pomieścić blisko 2000 osób! To jeden z największych budynków tego typu w Polsce.

Centrum zostało oficjalnie otwarte 16 października 2014 roku. Zgodnie z założeniem miała to być przestrzeń o wielofunkcyjnym przeznaczeniu. Oprócz spektakli, koncertów symfonicznych i innych wydarzeń rozrywkowych sala jest przystosowana do organizacji wielkich, międzynarodowych kongresów. Aby taka organizacja przebiegła płynnie, do głównej sali audytoryjnej przylegają 24 kabiny do tłumaczeń.

Plan widowni i akustyka sali zostały szczegółowo zaprojektowane już w 2009 roku. W tym celu powstał zmniejszony model pomieszczenia (w skali 1:50), który następnie został wysłany do Uniwersytetu w Cambridge w Wielkiej Brytanii. Tam w instytucie Arup Acoustics wykonane zostały niezwykle precyzyjne testy akustyczne.

ICE Kraków znalazł się na pierwszym miejscu w naszej liście najciekawszych sal w Polsce.

ICE Kraków z widokiem na Wawel

Wnętrze ICE Kraków robi ogromne wrażenie na żywo, wzmagając tym rangę każdego odbywającego się w nim wydarzenia. Jasne drewno, czerwone siedzenia i dużo wypunktowanego oświetlenia nadają sali klasycznego, eleganckiego charakteru. Z przeszklonego foyer możemy oglądać piękny widok na miasto i Zamek Królewski na Wawelu. Centrum posiada trzy sale: audytoryjną (na ok. 1900 widzów), teatralną (ponad 600 widzów) i kameralną (300 widzów).

Sala Audytoryjna S1 w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Największa i najbardziej imponująca sala nie tylko w samym budynku, ale możliwe też, że w całym Krakowie – i jedna z najpiękniejszych w Polsce. Wielofunkcyjna przestrzeń, która umożliwia organizacje kongresów, koncertów i… występów teatralnych. Od 2018 roku Sala Audytoryjna nosi tytuł im. Krzysztofa Pendereckiego. Sala może pomieścić nawet do 1915 widzów – w zależności od rodzaju wydarzenia.

Sala Teatralna S2 w Centrum Kongresowym ICE Kraków

Sala teatralna to druga co do wielkości przestrzeń widowiskowa w budynku. Mieszcząca ponad 600 widzów sala może być miejscem organizacji wielu różnorodnych wydarzeń: zarówno tytułowych spektakli teatralnych, jak również koncertów, wystaw i bankietów. To nowoczesna przestrzeń posiadająca najlepsze rozwiązania technologiczne: regulowane proscenium, portal sceniczny oraz modułowy układ nagłośnienia, oświetlenia i scenografii.

W sylwestra 2022/2023 w ICE Kraków odbędą się specjalne pokazy komedii teatralnych: „Goło i wesoło” w Sali Audytoryjnej S1 oraz „Nerwica natręctw” w Sali Teatralnej S2.

Centrum Kongresowe znajduje się pod adresem: ul. Marii Konopnickiej 17 w pobliżu ronda Grunwaldzkiego. Na miejscu znajduje się również podziemny parking dla 335 samochodów.

Sprawdź aktualny repertuar wydarzeń w Krakowie.

Bilety

24.02.2023
19:00
Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów - Moje Najważniejsze
ICE Kraków Congress Centre Kraków
01.03.2023
17:15
Kabaret Moralnego Niepokoju - nowy program: Za długo Panowie byli grzeczni
ICE Kraków Congress Centre Kraków
01.03.2023
20:15
Kabaret Moralnego Niepokoju - nowy program: Za długo Panowie byli grzeczni
ICE Kraków Congress Centre Kraków
09.03.2023
19:00
Lady Pank - MTV Unplugged
ICE Kraków Congress Centre Kraków

Adres

ICE Kraków
Marii Konopnickiej 17
30-302 Kraków

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.