Dom Kultury „Mors” w Dębicy

Opis

Historia Domu Kultury „Mors” zaczyna się w 1977 roku. Na początku „Mors” był siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie”. Tak jak dzisiaj, DK miał wówczas szeroką ofertę zajęć i wydarzeń dla mieszkańców. Śpiew, gra na instrumentach, warsztaty teatralne, biblioteka, kino, spotkania autorskie, lekcje sportowe, a nawet zajęcia praktyczne – jak szycie i gotowanie.

Wewnątrz budynku znajduje się duża sala widowiskowa. Widownia tej sali liczy 600 miejsc. Oprócz niej w „Morsie” znajdziemy pracownie specjalistyczne – baletową, plastyczną, do nauki muzyki oraz przestrzeń przeznaczoną dla Miejskiej Orkiestry Dętej.

Dom Kultury „Mors” w Dębicy jest jedną z placówek Miejskiego Ośrodka Kultury. Oprócz DK „Mors” w skład wchodzi także kino Śnieżka oraz galeria sztuki. Obok funkcjonuje również lodowisko oraz basen.

W latach 2017 2019 w budynku trwał remont. Była to pierwsza od 40 lat modernizacja Domu Kultury. Sala widowiskowa zyskała wygodne fotele, nowe nagłośnienie oraz oświetlenie. Została poszerzona również scena, dzięki czemu mogą się na niej odbywać wydarzenia większego formatu. Powstało pomieszczenie dla orkiestry oraz nowe garderoby dla aktorek i aktorów.

Dom Kultury „Mors” w Dębicy – bilety, repertuar, parking

Dom Kultury „Mors” znajduje się przy ulicy Sportowej 28 w Dębicy. Miejsca postojowe znajdują się zarówno od frontu budynku, jak i z tyłu – od strony ulicy Piłsudskiego. Bilety oraz listę aktualnych wydarzeń teatralnych, muzycznych oraz kabaretowych odbywających się w Domu Kultury „Mors” znajdziecie w repertuarze miasta Dębica.

Adres

Dom Kultury „Mors” w Dębicy
Sportowa 28
39-200 Dębica

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.