Igor Herbut

Bio

Igor Herbut to jeden z najpopularniejszych młodych wokalistów w Polsce. Dziesiątki milionów wyświetleń na YouTube (w tym m.in. słynnego hitu „Wkręceni – Nie ufaj mi”), platynowa płyta, własna audycja radiowa – to tylko kilka sukcesów, które osiągnął w bardzo młodym wieku.

Artysta urodził się w 1990 roku w Przemkowie. W wieku 20 lat rozpoczął naukę na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego, na kierunku jazz i muzyka estradowa. Będąc na drugim roku studiów, zdecydował się wystąpić w programie „Must Be The Music”. Młody artysta od razu zdobył serca Polaków. W trakcie trwania programu założył zespół LemON, z którym ostatecznie wygrał w finałowej rozgrywce.

Na fali popularności już w kolejnym roku wraz z zespołem wydał płytę „LemON”, na której odpowiadał za większość kompozycji. Płyta uzyskała status platynowej, a samo wydawnictwo dotarło na dziewiąte miejsce listy najlepiej sprzedających się albumów w Polsce wg OLiS. Od tej pory Herbut wraz z zespołem wydał cztery albumy studyjne. Jego płyty pokrywały się złotem lub podwójną platyną i były nominowane do Fryderyków. W 2013 roku Igor Herbut zaśpiewał do piosenki promującej film komediowy „Wkręceni”, która do dziś uzyskała 52 miliony wyświetleń na YouTube.

Poza tworzeniem i koncertowaniem Igor Herbut prowadzi również autorski program na antenie RMF Classic, a ponadto w marcu 2020 roku został jurorem w programie rozrywkowym „The Four. Bitwa o sławę”.

Lemon akustycznie

W 2019 roku Igor wraz z zespołem LemON zdecydował się na nową trasę koncertową – LemON Akustycznie. Najpiękniejsze utwory zespołu wybrzmiewały w kameralnym instrumentarium, na gitarę i fortepian, czyli tak, jak powstawały w swojej pierwotnej formie. 

Lemon w projekcie „Królowe”

W 2023 roku powołany do życia został projekt „Królowe - muzyka - kobieca muzyka wszech czasów”. Igor Herbut wystąpi tam na żywo z wyjątkowymi interpretacjami znanych przebojów. To niepowtarzalna okazja, by usłyszeć te piosenki na nowo i przeżyć wyjątkowy wieczór pełen emocji.

Igor Herbut - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.