Artysta

LemON

Bio

Ten zespół zna już każdy. LemON pojawił się na scenie w 2011 roku i szturmem podbił serca publiki. Skąd wziął się ten fenomen i gdzie można ich zobaczyć na żywo?

LemON to polsko-łemkowsko-ukraiński zespół, który został założony z inicjatywy charyzmatycznego wokalisty Igora Herbuta. Sama nazwa zespołu jest już ciekawą koncepcją. Powstała z połączenia cząstki nazwy Łemkowszczyzna „lem” (tylko) i angielskiego „on” (włącz) – „tylko włącz”.

Grupa powstała bezpośrednio po zakwalifikowaniu się do programu „Must Be The Music” w telewizji Polsat – na precastingu we Wrocławiu, na który Igor Herbut wybrał się spontanicznie wspólnie z Adamem Horoszczakiem. W etapie castingowym, zespół liczący wtedy już 5 osób, wykonał w języku łemkowskim utwór „Litaj ptaszko”.

Jurorzy i widownia byli zachwyceni wykonaniem, a sam utwór zagwarantował LemON udział w półfinale. Ostatecznie zespół dostał się do finału i wygrał trzecią edycję programu dzięki piosence „Dewiant”, która okazało się prawdziwym scenicznym hitem.

O grupie LemON zrobiło się naprawdę głośno

Po medialnym sukcesie grupa stanęła przed prostym wyborem – spocząć na laurach czy działać dalej? Na nasze szczęście chłopaki zdecydowali się kontynuować karierą i po dziś dzień możemy ich oglądać na wielu koncertach i festiwalach. Krótko po zakończeniu programu wystąpili jako gość specjalny na festiwalu TOPtrendy. W czerwcu podczas konkursu Sopot Festiwal zespół wykonał we własnej interpretacji utwór „All You Need Is Love” oraz „Let it Be” nieśmiertelnej grupy The Beatles.

27 listopada 2012 ukazał się debiutancki album „Lemon”, a rok później zespół został nominowany do Fryderyka w kategorii: najlepszy debiut. Podczas koncertu „Lato Zet i Dwójki” grupa zdobyła nagrodę za najlepszy występ, wykonując utwór „Napraw”, który do dziś jest ich największym hitem. Piosenka otrzymała również tytuł „Najlepszego przeboju gali” podczas Eska Music Awards 2013.

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.