Sale

Amfiteatr w Giżycku

Opis

Amfiteatr Twierdzy Boyen w Giżycku jest oryginalnie położonym obiektem rozrywkowym – mieści się pomiędzy bastionami XIX-wiecznej Twierdzy Boyen w okolicy Bramy Prochowej. Działając nieprzerwanie od 1992 roku, gości na swoich deskach szereg festiwali i innych wydarzeń artystycznych.

Główne założenia, które stawia przed sobą Giżyckie Centrum Kultury – zawiadujące amfiteatrem – to zaspokajanie zainteresowań kulturalnych mieszkańców i turystów.

Choć Giżyckie Centrum Kultury zostało powołane 27 października 2000 roku, to historia obiektu sięga początku lat 90. Od 1992 roku nieprzerwanie organizowany jest w nim Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku”, a od 1996 roku – Międzynarodowe Zloty Motocyklowe. Poza festiwalami i regularnymi wydarzeniami miejskimi amfiteatr w Giżycku gościł u siebie słynną Polską Noc Kabaretową.

Amfiteatr w Giżycku ukryty za murami Twierdzy Boyen

W 2018 roku w amfiteatrze przeprowadzone zostały prace remontowe. Poprawiona została widownia – głównie za sprawą wymiany siedzisk.

Amfiteatr położony jest w rawelinie Twierdzy Boyen, w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Widownia może pomieścić 3222 siedzących widzów.

Jak dotąd zorganizowaliśmy w Twierdzy Boyen m.in. występy Kabaretu Moralnego Niepokoju, Polską Noc Kabaretową, a także koncert Krzysztofa Zalewskiego. Aktualny repertuar wydarzeń w Giżycku znajdziecie TUTAJ.

Amfiteatr Twierdzy Boyen w Giżycku znajduje się przy ul. Turystycznej 1, 11-500 w Giżycku.

Bilety

26.08.2023
19:00
Kabaret Neo-Nówka - nowy program: Tradycje Polskie
Amfiteatr Twierdzy Boyen Giżycko

Adres

Amfiteatr w Giżycku
ul. Turystyczna 1
11-500 Giżycko

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.