Artysta

Janusz Panasewicz

Bio

Lider legendarnej grupy Lady Pank, wokalista i autor tekstów. Jego charakterystyczny wokal znają chyba wszyscy!

Już w podstawówce amatorsko śpiewał i grał na gitarze. Równolegle z nauką w liceum ogólnokształcącym uczył się w szkole muzycznej w Białymstoku. Jego pierwszym zespołem, po ukończeniu szkoły, była grupa Ogród Wyobraźni. Podczas odbywania zasadniczej służby wojskowej grał z formacją Desant. Kiedy w ramach protestu odmówił śpiewania na festiwalu w Kołobrzegu, przeniesiono go za karę na służbę do Sanoka. Właśnie w wojsku poznał Andrzeja Mogielnickiego, za którego sprawą związał się wreszcie z grupą Lady Pank. Wcześniej wokalistą zespołu był Jan Borysewicz. Swoją karierę w Lady Pank Janusz Panasewicz zaczynał, śpiewając takie hity jak „Minus 10 w Rio” czy „Tańcz, głupia, tańcz”.

Z czasem artysta zaczął także pisać teksty do utworów zespołu. Jest autorem słów do piosenek „Młode orły”, „Nie chcę litości”, „Na granicy”, „Mój świat bez ciebie”, czy „Do Moniki L”.

Janusz Panasewicz nagrywał też utwory z innymi artystami – m.in. Krystyną Prońko, Robertem Gawlińskim, Katarzyną Kowalską oraz z grupami Kobranocka i Perfect.

Próbował też swoich sił w aktorstwie – na ekranie debiutował w 1998 roku główną rolą w filmie „Nic”. Wokalista ma na koncie solowy album pod tytułem „Panasewicz” – płyta miała premierę w 2008 roku. Artystę można było też zobaczyć w drugiej edycji programu telewizyjnego „Bitwa na głosy”. Jego drużyna zajęła czwarte miejsce.

Janusz Panasewicz i trasa „Strach się bać”

Na żywo fani Lady Pank mogą usłyszeć głos Janusza Panasewicza w ramach trasy Strach się bać. Widzowie na koncertach z tej trasy mają okazję usłyszeć zarówno stare, ukochane hity, jak i nieco nowsze utwory. Pełen wachlarz rockowych emocji gwarantowany.

Teraz Lady Pank zaprasza na koncerty w ramach jubileuszowej trasy „LP40”. Szczegóły w naszym repertuarze! Pełen wachlarz rockowych emocji gwarantowany.

Bilety

23.09.2022
20:00
Lady Pank - LP40
Amfiteatr w Gorzowie Gorzów Wielkopolski

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.