Janusz Panasewicz

Bio

Lider legendarnej grupy Lady Pank, wokalista i autor tekstów. Jego charakterystyczny wokal znają chyba wszyscy!

Już w podstawówce amatorsko śpiewał i grał na gitarze. Równolegle z nauką w liceum ogólnokształcącym uczył się w szkole muzycznej w Białymstoku. Jego pierwszym zespołem, po ukończeniu szkoły, była grupa Ogród Wyobraźni. Podczas odbywania zasadniczej służby wojskowej grał z formacją Desant. Kiedy w ramach protestu odmówił śpiewania na festiwalu w Kołobrzegu, przeniesiono go za karę na służbę do Sanoka. Właśnie w wojsku poznał Andrzeja Mogielnickiego, za którego sprawą związał się wreszcie z grupą Lady Pank. Wcześniej wokalistą zespołu był Jan Borysewicz. Swoją karierę w Lady Pank Janusz Panasewicz zaczynał, śpiewając takie hity jak „Minus 10 w Rio” czy „Tańcz, głupia, tańcz”.

Z czasem artysta zaczął także pisać teksty do utworów zespołu. Jest autorem słów do piosenek „Młode orły”, „Nie chcę litości”, „Na granicy”, „Mój świat bez ciebie”, czy „Do Moniki L”.

Janusz Panasewicz nagrywał też utwory z innymi artystami – m.in. Krystyną Prońko, Robertem Gawlińskim, Katarzyną Kowalską oraz z grupami Kobranocka i Perfect.

Próbował też swoich sił w aktorstwie – na ekranie debiutował w 1998 roku główną rolą w filmie „Nic”. Wokalista ma na koncie solowy album pod tytułem „Panasewicz” – płyta miała premierę w 2008 roku. Artystę można było też zobaczyć w drugiej edycji programu telewizyjnego „Bitwa na głosy”. Jego drużyna zajęła czwarte miejsce.

Janusz Panasewicz podczas występów w Polsce

W 2020 fani Lady Pank mogli usłyszeć głos Janusza Panasewicza w ramach trasy Strach się bać. Widzowie na koncertach z tej trasy mieli okazję usłyszeć zarówno stare, ukochane hity, jak i nieco nowsze utwory. Pełen wachlarz rockowych emocji gwarantowany.

W 2022 Lady Pank zagrało koncerty w ramach jubileuszowej trasy „[Lady Pank - Tacy Sami do 40 lat]”(https://adria-art.pl/repertuar/92/koncerty-lady-pank-tacy-sami-od-40-lat). Zaprezentowali na niej najnowsze piosenki z płyty LP40, jak również wrócili do najbardziej ikonicznych przebojów.

Janusz Panasewicz i Lady Pank w projekcie MTV Unplugged i Słońcem opętani

W 2023 zespół wyruszy w trasę koncertową pt. Lady Pank - MTV Unplugged, na której zaprezentuje na żywo akustyczne aranżacje swoich największych hitów.

Już latem artysta wróci z Lady Pank na letniej trasie „Słońcem opętani”.


Poznań

27.04.2024
19:00
Poznań MTP - Poznań Congress Center - Sala Ziemi
Lady Pank - MTV Unplugged

Bydgoszcz

Wrocław

Bydgoszcz

Poznań

27.04.2024
19:00
Poznań MTP - Poznań Congress Center - Sala Ziemi
Lady Pank - MTV Unplugged

Wrocław

Janusz Panasewicz - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.