Blog

Lady Pank świętuje 40-lecie. To gratka dla fanów!

Anna Stankiewicz-Sztybel
40 lat minęło jak jeden dzień! Lady Pank świętuje swój kolejny jubileusz. Panowie nie zwalniają tempa i zapraszają swoich fanów na wyjątkową trasę koncertową. Na scenie usłyszymy nie tylko „Mniej niż zero” czy „Kryzysową narzeczoną”, ale także piosenki z najnowszej płyty zespołu „LP40”.

1981, to rok powstania zespołu Lady Pank, jednego z najpopularniejszych grup w Polsce. Ich hity mają po kilkanaście milionów wyświetleń na YouTube, a teksty na zawsze zapadają w pamięć. Kto nie zna takich utworów jak „Marchewkowe pole” i „Na co komu dziś”? Zobaczcie co Lady Pank przygotowało z okazji swojego okrągłego jubileuszu.

Lady Pank obchodzi 40 lat na scenie

Lady Pank świętuje swoje 40 urodziny i zaprasza fanów na trasę koncertową pt. „LP40”. To prawdziwa gratka! Oczywiście, okrągłe urodziny zespołu nie mogły odbyć się bez nowej płyty o tym samym tytule. Na krążku znalazły się takie utwory jak „Drzewa” czy już mająca 280 tys. wyświetleń „Ameryka”.

— Tę piosenkę śpiewa Janek Borysewicz - to trochę przewrotne, ponieważ po 40 latach wróciliśmy do samych początków. Pierwszą piosenką nagraną przez Lady Pank była "Mała Lady Punk". Potem na pierwszej płycie Janek zaśpiewał "Wciąż bardziej obcy"; w tamtym okresie wykonywaliśmy też numer "Minus 10 w Rio", gdzie zwrotki śpiewał Janek, a refreny ja – wyjaśnia w wywiadzie Janusz Panasewicz - Na tym albumie umieściliśmy piosenkę "Karton", którą również wykonujemy wspólnie, i to właśnie takie oczko puszczone do tych, którzy pamiętają jeszcze nasze początki.

Lady Pank – legenda muzyki

Zespół Lady Pank powstał w latach 80. we Wrocławiu. Został założony przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Dzisiaj panowie mają na swoim koncie ponad 20 płyt, a ich nazwa zespołu pochodzi z tytułu jednego z utworów „Mała Lady Punk”.

Od samego początku istnienia Lady Pank robił to co umiał najlepiej – tworzył i grał piosenki.

W 1983 roku wystąpił na 360 koncertach w całej Polsce, ale także poza jej granicami. Odwiedził m.in. Amerykę i Finlandię czy ZSRR.

Polska wstrzymała oddech gdy w 1986 roku Borysewicz obnażył się przed publicznością na stadionie we Wrocławiu. Po tym incydencie zespół został zawieszony, ale nie zmniejszyło to jego popularności. Po roku przerwy panowie wrócili na scenę silniejsi i pełni nowych pomysłów.

Z Lady Pank „Strach się bać”

Lady Pank co roku udowadnia, że jest zespołem niezniszczalnym. Panowie w trakcie trwania COVID-19 zorganizowali trasę koncertową „Strach się bać”, która również cieszyła się dużą popularnością wśród publiczności.

Ostatnie miesiące przyniosły dużo niespodzianek i zachwiały życiem każdego z nas. Kryzys, w jaki wpadł praktycznie cały świat, medialna histeria i cały węzeł zawirowań – to wszystko wniosło do naszego życia dużo niepokoju – mówili wtedy członkowie zespołu.

Trasa „Strach się bać” pokazała, że w czasach pandemii, można zorganizować bezpieczne koncerty, na których zespół zdjął wszelkie troski z ramion publiczności i naładował ich potężną dawką pozytywnej energii.

Lady Pank – jubileuszowe koncerty LP40

Trasa koncertowa Lady Pank rozpoczęła się latem 2021. Zespół odwiedził m.in. Świnoujście, Płock, Koszalin czy Kołobrzeg. W ostatniej z miejscowości padła rekordowa liczba sprzedanych biletów! We wszystkich przypadkach amfiteatry rozgrzały się do czerwoności, o czym świadczą recenzje fanów.

„Świetny koncert, zespół jak zawsze w formie, porywa publikę od pierwszej piosenki i trzyma to napięcie do samego końca! Wspaniałe przeżycie!”

„Koncert rewelacyjny. Panowie w formie, klasa sama w sobie. Koncert trwał 1.45h, bez przerwy. Świetna solówka na perkusji i oczywiście popis kunsztu Janka Borysewicza. Brawo! Lady Pank rules! :)”

To tylko dwie z kilkuset recenzji oceniających letnie koncerty Lady Pank. Teraz przyszła pora by z amfiteatrów przenieść na hale. Jesienno-zimowe koncerty odbędą się m.in. w Rzeszowie, Częstochowie czy Toruniu. Jesteście gotowi na jeszcze większe emocje?

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.