Blog

Waglewski Fisz Emade – najlepsze piosenki rodzinnego trio

Weronika Horoszczuk-Jacyna
Waglewski Fisz Emade to muzyczny projekt ojca i dwóch synów, który od 2008 roku proponuje nam rozrywkę na najwyższym poziomie. Pierwsza płyta „Męska muzyka” zdobyła status Platynowej. W 2013 roku, kilka dni po premierze, singiel promocyjny albumu „Matka, Syn, Bóg”, pt. „Ojciec” znalazł się na 1. miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego. W 2020 roku trio wydało „Duchy ludzi i zwierząt”, gdzie znalazły się piosenki „Ziemia” i „Na księżyc”. Jakie utwory Wojciecha Waglewskiego, Bartosza Fisza Waglewskiego i Emade Piotra Waglewskiego znamy najlepiej?

Waglewski Fisz Emade – „Męska muzyka” i „Niebo bez dziur”

Tytułowy utwór pierwszego albumu formacji, czyli „Męska muzyka”, wypromował płytę i wyznaczył kierunek artystycznych poczynań Waglewskich. Płyta „Męska muzyka” zawiera 15 utworów. Kompozytorem większości z nich jest Wojciech Waglewski znany z zespołu Voo Voo. Teksty napisał on razem z synem Bartoszem, a za produkcję odpowiada Piotr Emade. Na płycie znajdują się między innymi takie utwory, jak „Dziób Pingwina”, „Niebo bez dziur”, „Chromolę” i „Majty”. Owocem spotkania ojca z synami jest twórczość łącząca akustyczne brzmienie z syntetycznymi dźwiękami.

„Matka, Syn, Bóg” i „Ojciec”. Druga płyta Waglewskich

Jesienią 2013 roku ukazała się płyta „Matka, Syn, Bóg”, zawierająca 13 utworów. Po raz kolejny nagrania Waglewskich okazały się być sukcesem – zdobyły status Złotej Płyty. Znajduje się na niej utwór zatytułowany „Ojciec”, który w serwisie YouTube odsłuchany został ponad milion razy! Piosenka, która stanowi niejako podsumowanie życia i zwrócenie się ku kolejnemu jego etapowi, jest jednym z najczęściej słuchanych utworów formacji. Na jej drugim albumie znajdują się również piosenki „Syn”, „Pocisk”, „Trupek”, „Posłuchaj”.

„Duchy ludzi i zwierząt” – najnowszy album Waglewskich

W 2020 roku do sprzedaży trafił trzeci album, zatytułowany „Duchy ludzi i zwierząt”. Najbardziej rozpoznawalnym utworem z płyty jest „Ziemia”, o której Wojciech Waglewski mówi:

“Ziemia” jest utworem refleksyjnym, ponieważ nastroje mamy refleksyjne. Jesteśmy ludźmi już dorosłymi, a wraz z dorosłością przychodzi czas na powagę. Płyty, które nagrywamy rodzinnie w ogóle są płytami bardzo poważnymi. W naszych piosenkach mówimy o relacjach z bliskimi, z dziećmi czy z naszymi kobietami – ale też ze światem w ogóle (…)”.

Utwór uzupełnia klimatyczny, czarno-biały teledysk wyreżyserowany przez Weronikę Izdebską. Słowa napisał Bartosz Fisz Waglewski, a muzykę skomponowali wspólnie – ojciec z synami i Mariuszem Obijalskim. Album „Duchy ludzi i zwierząt” zawiera 11 refleksyjnych utworów, w tym piosenki „Na księżyc”, „Król”, „Słowo”, „Pościg”.

Waglewski Fisz Emade – gdzie kupić bilety na koncerty?

W 2022 i 2023 roku czeka nas seria wyjątkowych koncertów trio Waglewskich. Zabiorą publiczność do krainy pełnej nostalgicznych dźwięków i refleksyjnych tekstów. Kup bilety na koncert Waglewski Fisz Emade i przekonaj się jak brzmią ich najlepsze piosenki na żywo!

 

 

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.