Artysta

Voo Voo

Bio

Jeden z najciekawszych rodzimych zespołów. W swojej twórczości łączy takie gatunki jak rock, folk, drum and bass, hip-hop czy nu jazz. Voo Voo to ważny element historii polskiej muzyki. W 2022 roku rusza w trasę koncertową z okazji 35-lecia działalności.

Nazwa zespołu pochodzi od inicjałów założyciela – Wojciecha Waglewskiego. Voo Voo powstało w 1985 roku, a jego pierwszy skład stanowili Wojciech Waglewski, Andrzej Nowicki, Wojciech Morawski i Milo Kurtis. Zespół współpracował m.in. z Anną Marią Jopek, Urszulą Dudziak czy Fiszem.

Wojciech Waglewski był również pomysłodawcą zrealizowanego w 2002 roku spektaklu pt. „Muzyka ze słowami”, którego premiera odbyła się w warszawskim Teatrze Studio. Na scenie, obok zespołu, pojawili się także Maria i Jan Peszkowie. Muzycy Voo Voo często współpracują także z innymi artystami w charakterze aranżerów i producentów.

Voo Voo – 35 lat na scenie

Lata działalności na polskiej scenie muzycznej, ponad 40 wydanych albumów, niezliczone współprace z innymi artystami – wydawać by się mogło, że podsumowanie tego podczas jednego koncertu jest niemożliwe. A jednak! Na koncertach z okazji 35-lecia zespół Voo Voo nieraz nas zaskoczy. Warto być wtedy na widowni i samemu przekonać się o wyjątkowości tej grupy.

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.