Voo Voo

Bio

Jeden z najciekawszych rodzimych zespołów. W swojej twórczości łączy takie gatunki jak rock, folk, drum and bass, hip-hop czy nu jazz. Voo Voo to ważny element historii polskiej muzyki. W 2022 roku rusza w trasę koncertową z okazji 35-lecia działalności.

Nazwa zespołu pochodzi od inicjałów założyciela – Wojciecha Waglewskiego. Voo Voo powstało w 1985 roku, a jego pierwszy skład stanowili Wojciech Waglewski, Andrzej Nowicki, Wojciech Morawski i Milo Kurtis. Zespół współpracował m.in. z Anną Marią Jopek, Urszulą Dudziak czy Fiszem.

Wojciech Waglewski był również pomysłodawcą zrealizowanego w 2002 roku spektaklu pt. „Muzyka ze słowami”, którego premiera odbyła się w warszawskim Teatrze Studio. Na scenie, obok zespołu, pojawili się także Maria i Jan Peszkowie. Muzycy Voo Voo często współpracują także z innymi artystami w charakterze aranżerów i producentów.

Voo Voo – 35 lat na scenie i "Anawa 2020"

Lata działalności na polskiej scenie muzycznej, ponad 40 wydanych albumów, niezliczone współprace z innymi artystami – wydawać by się mogło, że podsumowanie tego podczas jednego koncertu jest niemożliwe. A jednak! Na koncertach z okazji 35-lecia zespół Voo Voo nieraz nas zaskoczy. Warto być wtedy na widowni i samemu przekonać się o wyjątkowości tej grupy.

Jesienią 2022 zespół Voo Voo wystąpi wraz zespołem Anawa podczas koncertów "Anawa 2020". Na koncertach pojawią się gościnnie m.in Kasia Nosowska, Krzysztof Zalewski czy Kasia Lins.

Voo Voo - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.