Katarzyna Nosowska

Bio

Jedna z najważniejszych artystek polskiej sceny muzycznej. Od 30 lat nieustannie zachwyca talentem i wrażliwością, zaskakując swoich fanów zupełnie nowymi wcieleniami. Katarzyna Nosowska nie boi się zmian i zabawy swoim wizerunkiem.

Szeroka publiczność pokochała ją jako wokalistkę zespołu Hey. Od 1993 roku nagrała z tą grupą 11 albumów, stopniowo przesuwając się od grunge’owego „Fire” w kierunku muzyki elektronicznej. Jako wokalistka Hey prowadziła też solową karierę – owocem tego były takie albumy jak „puk puk”, „UniSeXBlues”, „8” czy wreszcie hiphopowa „Basta”.

Twórczość Nosowskiej przez lata była doceniana nie tylko przez fanów, ale także przez krytyków. Artystka ma na koncie m.in. Paszport „Polityki”, nagrodę ministra kultury, liczne Fryderyki – dla autorki tekstów i wokalistki roku. Została też odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Artystka wielokrotnie pełniła funkcję dyrektorki artystycznej festiwalu Męskie Granie, współtworząc hymny kolejnych edycji imprezy we współpracy z największymi polskimi gwiazdami.

Niedawno Kasia Nosowska dała się poznać z zupełnie nowej strony – na Instagramie furorę zrobiła seria filmików „A ja żem jej powiedziała…”, w której żartobliwie interpretuje najnowsze trendy makijażowe czy życie celebrytów. Cykl stał się inspiracją do literackiego debiutu Nosowskiej, wydanego pod tym samym tytułem.

Na kolejną książkę artystki fani nie musieli długo czekać – w 2020 ukazał się „Powrót z Bambuko”. To bardzo osobista książka, w której jednak nie brakuje charakterystycznego dla Nosowskiej dystansu. W lutym 2021 roku autorka otrzymała Bestseller Empiku w kategorii literatura piękna.

Nosowska – koncerty 2021 i gościnny udział w projekcie Anawa 2020

W 2020 roku fani Nosowskiej mieli okazję zobaczyć ją na żywo podczas letniej trasy koncertowej. Mamy nadzieję, że w 2021 roku oraz kolejnych latach artystka powróci na scenę i znów da pokaz swoich niesamowitych umiejętności wokalnych. Śledźcie na bieżąco nasz repertuar.

W 2022 Kasia Nosowska wystąpi gościnnie w koncercie Anawa 2020, wraz z zespołem Voo Voo i Wojciechem Waglewskim.

Katarzyna Nosowska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.