Blog

Nowe koncerty Katarzyny Nosowskiej. Gdzie wystąpi w wakacje 2020?

Anna Stankiewicz-Sztybel
Jej ostatni album Basta szybko pokrył się złotem. Artystka zaskakuje nie tylko wyjątkowym głosem i aranżacjami. Jest aktywna na Instagramie i króluje w akcji Hot 16 Challenge. Katarzyna Nosowska, dyrektorka artystyczna Męskiego Grania, rusza w letnią trasę. Gdzie zobaczymy ją w wakacje 2020?

Opole, Ustroń, Płock i Świnoujście to miasta, które w lipcu i sierpniu odwiedzi Katarzyna Nosowska. Artystka, która na swoim koncie ma ponad 20 Fryderyków, wystąpi w amfiteatrach i zachwyci publiczność przekrojem wieloletniej twórczości. Trasa rusza w czwartek (9 lipca) o godz. 12.

Kariera Nosowskiej – od Włochatego do solo

Początki Katarzyny Nosowskiej sięgają schyłku lat 80. Jako nastolatka swoje pierwsze występy zaliczyła z zespołem Włochaty. W 1992 roku w Szczecinie rozpoczęła się jej przygoda z zespołem Hey, która trwała aż do 2017 roku. To w tych latach powstały m.in. utwory: „Cisza, ja i czas”, „Mimo wszystko”, „sic!” czy „Kto tam? Kto jest w środku?”. Błyskawicznie podbiły serca publiczności i szczyty list przebojów. Zespół Hey łącznie wydał 11 płyt studyjnych oraz otrzymał tyle samo Fryderyków.

Po zawieszeniu działalności zespołu w 2018 roku Nosowska wydała pierwszy solowy album – pt. „Basta”, za który również otrzymała Fryderyka. Płyta to zbiór 11 bardzo osobistych w warstwie tekstowej utworów. Jak sama artystka mówi – „to najważniejsza płyta”.

Męskie Granie i premiera nowego singla 2020

Męskie Granie to już kultowy cykl. W wydarzeniu od 10 lat uczestniczą topowi polscy artyści, którzy wspólnie tworzą trasę koncertową. W latach 2012, 2013 i 2019 dyrektorką artystyczną i szefową Orkiestry Męskiego Grania została Katarzyna Nosowska. I za każdym razem brała udział w nagraniach singla promującego projekt. Były to: „Ognia”, „Jutro jest dziś” oraz „Sobie i wam”. Wszystkie z nich stanowiły nieodłączny element wakacji. Gwiazdami wydarzenia byli do tej pory m.in. Brodka, Voo Voo, Podsiadło, Zalewski, Organek i O.S.T.R. Z powodu epidemii tegoroczne muzyczne granie przyjęło nieco zmienioną formę i przeniosło się do sieci. Mogliśmy zobaczyć m.in. nagrania na żywo z interaktywnego „Studia Ż”.

– Wszystkich, którzy przespali fakt, że od stycznia na tym naszym świecie odbywają się dziwne rzeczy, chcę poinformować, że doświadczamy wielu wyzwań jako społeczeństwo – mówiła podczas pierwszego odcinka Studia Ż gospodyni Katarzyna Nosowska.

– Sprowadza się to również do tego, że Męskie Granie w tej tradycyjnej formie, którą kochamy, się nie odbędzie. Jak się nie ma, co się lubi, to się nie ma, co się lubi, więc chcemy zaproponować wam przebywanie razem – dodała.

alt text

1 lipca tego roku nastąpiła długo wyczekiwana premiera utworu wiodącego tegorocznej edycji. „Świt” do tej pory zyskał blisko 700 tys. wyświetleń. Wystąpili w nim: Zawiałow, Król i Igo. Tuż po premierze „Świtu” w prowadzonym przez Nosowską studiu muzycy zdradzili, że 8 sierpnia w Żywcu zorganizowany zostanie koncert specjalny Męskiego Grania, który będzie można śledzić online.

Inspirujący Hot 16 Challenge i Kaśka na Instagramie

Katarzyna Nosowska niedawno wzięła także udział w akcji Hot 16 Challenge. Akcja polegają na nagraniu wideo, na którym nie tylko muzycy wykonują tzw. szesnastkę, czyli 16 wersów. Celem akcji była zbiórka funduszy na rzecz personelu medycznego i wsparcie go w walce z koronawirusem. Nosowska nagrała szesnastkę w swoim stylu – rapując mocny, ale zarazem refleksyjny tekst do bitu Michała Foxa Króla. Artystka zawarła w swoich zwrotkach własny komentarz do czasów pandemii, obnażając słabości człowieka.

– Jak nie zwariować w pandemii? Nie polecam ucieczki w używki. Papier ścierny polecam lub piknik, piłowanie w skupieniu ego, aż zniknie – recytuje Nosowska.

Jak widać, trudno jest przedstawić artystkę w kilku zdaniach. To wulkan energii, który podziwiać możemy nie tylko na scenie, ale także na Instagramie, na których prowadzi treningi fatness, przybiera śmieszną gębę, mówi o życiu, show-biznesie, celebrytach oraz fobiach i modach. Dodatkowo jej cykl filmików „A ja żem jej powiedziała” stał się inspiracją do książki o tym samym tytule, która stała się bestsellerem roku 2018.

Bilety na koncert Nosowskiej do nabycia TUTAJ

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.