Blog

Letnie koncerty Krzysztofa Zalewskiego – posłuchaj Tylko nocą na żywo!

Agata Polcyn
Krzysztof Zalewski to jeden z najzdolniejszych polskich artystów. Już kiedy jako nastolatek debiutował w „Idolu”, było wiadomo, że zostanie gwiazdą. Od tamtego czasu Zalewski nie ustaje w poszukiwaniach nowych brzmień, nie szuka kompromisów – podąża własną muzyczną ścieżką. A ta prowadzi go na szczyty list przebojów.

Po czterech latach od premiery jego przełomowego albumu Złoto muzyk zapowiada nową płytę. Promuje ją taneczny singiel Tylko nocą. Już w wakacje możecie go usłyszeć na żywo! Podczas lockdownu artysta utrzymywał stały kontakt z publicznością poprzez swoje social media. Na Facebooku i Instagramie grał na żywo, jednak nie ukrywał, że brakuje mu już spotkań z fanami. Teraz wraca na scenę!

Koncerty plenerowe Krzysztofa Zalewskiego

Krzysztof Zalewski jest artystą, który czerpie wiele energii z bezpośredniego kontaktu z widzami. To dlatego brak koncertów, wymuszony sytuacją w ostatnich miesiącach, chce nadrobić latem. Artysta wystąpi między innymi w Świnoujściu, Giżycku, Ostródzie, Kielcach i Płocku. Te letnie plenerowe koncerty będą pierwszą okazją do posłuchania na żywo nowego, elektronicznego utworu Zalewskiego Tylko nocą. O czym jest ta piosenka?

Noc jest wentylem bezpieczeństwa. Czasem, w trakcie którego można się obnażyć, zdjąć maskę. Miejscem na to, co nieuświadomione lub ukryte. Taniec podobnie. Pozwala wyzwolić się ze schematów dnia codziennego, uwolnić się na chwilę z narzuconych ról. Czasami trzeba tańczyć jak wariat, żeby nie zwariować – mówi Krzysztof Zalewski.

Utwór został opublikowany razem z energetycznym teledyskiem. Zalewski, ubrany w szaty pokryte opartowym printem, wykonuje rytualny taniec w środku ciemnego lasu w Bieszczadach. Tylko nocą to utwór, którym artysta po raz kolejny udowadnia, jak daleko mu do muzycznego banału. Zalewski zaprasza do tańca i zapowiada lato pełne niezapomnianych imprez.

Komentarze fanów pod najnowszym singlem są bardzo entuzjastyczne: „Świetny teledysk... gorący, ale nieoczywisty.... I te brzmienia, nowoczesne z nutką retro... Coraz bardziej mi się podoba…”, „Opłacało się czekać, mega! fresh dźwięki, nie mogę się doczekać płyty!”. Po premierze singla apetyt na nową płytę Zalewskiego jest jeszcze większy. To już najwyższy czas – od premiery ostatniego autorskiego albumu artysty minęły 4 lata.

Zabawa – nowa płyta Zalewskiego już jesienią

Dzikie tańce do utworu Tylko nocą umilą fanom Zalewskiego oczekiwanie na jego nowy krążek. Album Zabawa ma ukazać się we wrześniu nakładem wytwórni Kayax. W RMF FM Zalewski opowiadał, że płyta powstawała nocami.

Wstawałem o 5, żeby nie budzić mojego rocznego wówczas synka, i do 6 rano pisałem.

Wciąż nie znamy szczegółów dotyczących tego, co znajdzie się na nowej płycie Zalewskiego. Wiadomo jednak, że w najbliższych tygodniach mają pojawić się kolejne single. Rąbka tajemnicy uchylą z pewnością także wakacyjne koncerty. Jeśli cały album będzie w podobnym klimacie co promujący go singiel Tylko nocą, to możemy spodziewać się wielu elektronicznych brzmień, które porwą nas do tańca. To pewien zwrot w karierze Krzysztofa Zalewskiego, jednak jego publiczność przywykła już do tego, że artysta wciąż poszukuje nowych muzycznych ścieżek.

alt text

Razem z Zalewskim wracamy do kultury!

Ostatnie kilka miesięcy bez koncertów i spektakli dało się we znaki uczestnikom życia kulturalnego. Wszyscy jesteśmy teraz niezwykle wygłodniali wszelkiego rodzaju wydarzeń – koncertów, spektakli, występów kabaretowych. Letnia trasa Krzysztofa Zalewskiego jest elementem naszej akcji #wracamdokultury. Sprzedaż biletów rozpocznie się 1 lipca. Wiemy, że powroty bywają trudne – dlatego, żeby nieco wam to ułatwić, przygotowaliśmy rabat. Żeby go zdobyć, dołączcie do naszej grupy na Facebooku – Wracamy do kultury. Szczegóły promocji pojawią się tam już w poniedziałek.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.