Amfiteatr w Olsztynie

Opis

Położony na Starym Mieście w pobliżu zamku Amfiteatr im. Czesława Niemena to letnie miejsce spotkań z kulturą zarówno dla mieszkańców Olsztyna, jak i turystów. Odbywają się w nim koncerty, festiwale, spektakle oraz występy kabaretowe.

Pierwotna scena amfiteatru powstała w 1978 roku i od początku przyciągała artystów z całej Polski oraz wielbicieli sztuki. W 2006 roku miał miejsce gruntowny remont amfiteatru, a także nadanie mu imienia Czesława Niemena. Obecnie amfiteatr pomieści 1300 widzów, znajduje się w nim profesjonalna, zadaszona scena i szereg pomieszczeń podziemnych. Na terenie obiektu funkcjonują również windy, dzięki którym widownia dostosowana jest także do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchu.

Amfiteatr w Olsztynie słynie z wydarzeń i koncertów organizowanych w ramach Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Festiwal odbywa się co roku i trwa od czerwca do września. Przyciąga tłumy wielbicieli muzyki, teatru i kabaretów. Na koncertach można usłyszeć takie gwiazdy jak Natalia Przybysz, Monika Brodka, Leszek Możdżer i Kasia Nosowska. W amfiteatrze goszczą też gwiazdy polskiej sceny komediowej, m.in. Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Smile oraz Kabaret Młodych Panów. W parku nieopodal amfiteatru w sezonie letnim skorzystać można z oferty kina plenerowego.

Amfiteatr w Olsztynie – wydarzenia, bilety, adres, parking

Amfiteatr im. Czesława Niemena znajduje się na ulicy Zamkowej 1 w Olsztynie. W pobliżu jest dostępnych kilka parkingów, w tym parking dozorowany 24 godziny na dobę. Repertuar koncertów, spektakli teatralnych i występów kabaretowych dostępny jest na naszej stronie. Znajdź wydarzenia w Olsztynie dla siebie i swoich bliskich i zarezerwuj bilety!

Adres

Amfiteatr w Olsztynie
Zamkowa 1
10-074 Olsztyn

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.