Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie

Opis

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie to miejsce spotkań kulturalnych, edukacyjnych i towarzyskich. Od 2011 roku znajduje się w nowym budynku, a jej powierzchnia użytkowa wynosi aż 10 tysięcy metrów kwadratowych. Są to idealne warunki do profesjonalnej organizacji koncertów, spektakli i innych wydarzeń kulturalnych.

Powstanie filharmonii w Olsztynie miało miejsce tuż po zakończeniu II wojny światowej. Na początku „filharmonia” była grupą ludzi, a nie budynkiem. Orkiestra przez pierwszych 10 lat nie miała swojego miejsca i koncertowała w okolicznych miastach. Później zespół stacjonował m.in. w Teatrze im. Stefana Jaracza, w Wojewódzkim Domu Kultury i Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina. To właśnie tam orkiestra oficjalnie przekształciła się w Państwową Filharmonię im. Feliksa Nowowiejskiego. W 2005 roku powstał projekt nowej siedziby filharmonii i w 2011 muzycy mogli już na stałe przenieść się do docelowego miejsca. Budynek jest okazały, a zarazem dobrze wkomponowany w sąsiadującą architekturę. Filharmonia ma aż 5 kondygnacji, nowoczesny system nagłośnienia oraz oświetlenia i miejsce na działalność koncertową, warsztatową i edukacyjną.

Warmińsko-Mazurska Filharmonia w Olsztynie – repertuar wydarzeń, bilety, adres

Warmińsko-Mazurska Filharmonia znajduje się na ul. Bartosza Głowackiego 1 w Olsztynie. Oferuje mieszkańcom i turystom bogatą ofertę koncertów, spektakli i innych wydarzeń kulturalnych. W repertuarze można znaleźć zarówno koncerty muzyki poważnej, jak i rozrywkowej, oraz musicale, spektakle i balety. W filharmonii odbył się między innymi koncert Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów. Bilety na wydarzenia organizowane w Olsztynie zarezerwować można na naszej stronie.

Adres

Warmińsko-Mazurska Filharmonia im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie
Bartosza Głowackiego 1
10-447 Olsztyn

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.