Artysta

Kabaret Moralnego Niepokoju

Bio

Kabaret Moralnego Niepokoju to prawdziwa legenda na polskiej scenie kabaretowej. Znani są ze skeczy „Drzwi” czy „100 uwag”, lecz przede wszystkim – dzięki charyzmatycznej postaci Roberta Górskiego. Od ponad 25 lat występują z wciąż nowymi skeczami i zachwycają polską publiczność.

Kabaret powstał w 1993 z inicjatywy Roberta Górskiego. Członkowie zespołu poznali się na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pierwsze próby organizowane były we trójkę: z Robertem Górskim, Przemysławem Borkowskim i Rafałem Zbieciem. Wkrótce dołączył do nich Mikołaj Cieślak, który początkowo interesował się karierą literacką i pragnął zostać poetą.

Panowie występowali w czteroosobowym składzie na wydziałowych salach uniwersytetu. Przez pierwsze lata działalności tytułowali się jako „Poszukiwacze Prawdy i Piękna”. Kilka lat później kabaret przyjął obecną nazwę, a do zespołu dołączyła Katarzyna Pakosińska, która występowała z formacją w latach 1996–2011.

Ogólnopolską rozpoznawalność przyniósł grupie „Tygodnik Moralnego Niepokoju”. Był to program kabaretowy nadawany w TVP 2 od 2003 do 2006 roku. W latach 2017–2019 formacja uczestniczyła przy produkcji serialu Roberta Górskiego pt. „Ucho Prezesa”. Była to satyra polityczna komentująca działania obecnej władzy.

„Za długo panowie byli grzeczni”

W 2021 roku grupa wraca na scenę z nowym programem – „Za długo panowie byli grzeczni”. Materiał został napisany przez Roberta Górskiego w trakcie lockdownu. Twórcy gwarantują jednak, że sama treść pozwoli nam się oderwać od obecnych problemów. To potężna dawka humoru, która potrzebna jest nam wszystkim jak nigdy wcześniej.

Najbliższe występy Kabaretu Moralnego Niepokoju znajdziecie w naszym repertuarze.

Bilety

19.07.2022
19:30
Kabaret Moralnego Niepokoju - nowy program: Za długo Panowie byli grzeczni
Amfiteatr Wolskiego Centrum Kultury Warszawa
20.07.2022
20:00
Kabaret Moralnego Niepokoju - nowy program: Za długo Panowie byli grzeczni
Amfiteatr Twierdzy Boyen Giżycko
26.08.2022
19:00
Kabaret Moralnego Niepokoju - nowy program: Za długo Panowie byli grzeczni
Amfiteatr Parku Strzeleckiego Nowy Sącz
27.08.2022
19:00
Kabaret Moralnego Niepokoju - nowy program: Za długo Panowie byli grzeczni
Amfiteatr w Parku Miejskim Siemianowice Śląskie

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.