Bilety

Gorzów Wielkopolski - repertuar i bilety na wydarzenia

Bilety

Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali

  • Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
  • 03.03.2024

Ludzie inteligentni

Czyli kto kocha, ten błądzi…

  • CEA Filharmonia Gorzowska, Gorzów Wielkopolski
  • 14.04.2024

O mało co... - Anna Mucha i Michał Sitarski w kultowej komedii

  • Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
  • 27.04.2024

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie

  • Teatr im. Juliusza Osterwy, Gorzów Wielkopolski
  • 12.05.2024

Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali

Wyjątkowy artysta kabaretowy Igor Kwiatkowski wraca z solowym, premierowym programem pt. „Tylko śmiech nas ocali”! To spektakl pełen zdziwienia nad...

Zobacz więcej

Ludzie inteligentni

Czyli kto kocha, ten błądzi…

To spektakl o tym, że nie ma nudnych związków – są tylko mało kreatywni partnerzy. A kto kocha, ten błądzi…Faza...

Zobacz więcej

O mało co... - Anna Mucha i Michał Sitarski w kultowej komedii

"O mało co…" Dereka Benfielda to gwiazdorska komedia teatralna, w której sport, jedzenie i ubrania często zmieniają swoje przeznaczenie!Kiedy Brian...

Zobacz więcej

Nerwica natręctw

Zwariowana komedia w gwiazdorskiej obsadzie

Lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach w reżyserii Artura Barcisia. „Nerwica natręctw” to spektakl o tym, co może się wydarzyć, kiedy...

Zobacz więcej

Gorzów Wielkopolski to miasto, które – poniekąd wbrew swojej nazwie – jest siedzibą wojewody lubuskiego. Prawa miejskie zostały temu grodowi nadane w 1257 roku, ale historycy odnotowują pierwsze wzmianki o nim już od X wieku (ale pod innymi nazwami). Ciekawostką może być fakt, że w XVI wieku na terenach obecnego Gorzowa odbywało się bardzo wiele procesów kobiet podejrzanych o czary. Jedna z miejskich legend głosi nawet, że przez skazanie na śmieć trzech sióstr w 1564 roku zepsuła się partia piwa (a ku czci owych sióstr postawiono w mieście pomnik – Studnię Czarownic). W okresie przedwojennym funkcjonowała tam jedna z największych w Polsce fabryk worków jutowych. Obecnie Gorzów jest uznawany za jedno z najbardziej zielonych miast w Polsce – posiada 30 parków i zieleńców o łącznej powierzchni ponad 250 ha.

W Gorzowie prężnie działa także Akademia Zawodowa im. Jakuba z Paradyża, więc nie może w mieście zabraknąć wyboru wydarzeń kulturalnych. Miejscowość może poszczycić się całym wachlarzem różnych imprez - kabaretowych, teatralnych i koncertowych (na które bilety możecie kupić w wygodny sposób – nie ruszając się z własnej kanapy).

Koncerty w Gorzowie Wielkopolskim – najciekawsze sceny, repertuar i bilety

Wydarzenia muzyczne są zawsze znakomitą okazją do spotkania się z artystą i jego talentem na żywo, ale także do naładowania się pozytywną energią, którą on przekazuje. W mieście, w którym goszczą studenci i studentki nie możne zabraknąć świetnych koncertów. Dlatego też w Gorzowie ich zdecydowanie nie brakuje takich eventów. Do najpopularniejszych miejsc, w których się one odbywają należą Filharmonia Gorzowska i Amfiteatr MCK Gorzów.

Gorzowski Amfiteatr został wzniesiony w latach 1973–1974 w ramach tzw. czynu społecznego. W ostatnich latach został gruntownie zmodernizowany i przebudowany, a także doposażony – do użytku oddano go 22 lipca 2011 roku. W tym niezwykle malowniczym obiekcie, położonym na tle Parku imienia H. Siemiradzkiego, odbywa się bardzo dużo różnych wydarzeń muzycznych. Miejsce gościło już wykonawców i wykonawczynie najmroczniejszego rocka, ale i indie, popu, soulu czy jazzu, a w ostatnim czasie także rapu. Zarządcy starają się odpowiadać na potrzeby fanów i fanek muzyki na żywo, więc każdy może znaleźć coś dla siebie – zerknijcie tylko do kalendarza zaplanowanych tam występów i zarezerwujcie bilety online.

Drugie z miejsc – Filharmonia Gorzowska – to nieco młodszy gmach. Jej budowa została ukończona w 2011 roku, a sama architektura budynku została zachowana w nowoczesnym stylu – z dużą ilością szklanych tafli i jasnymi fasadami. Sala koncertowa Filharmonii Gorzowskiej jest w stanie pomieścić niemal 600 widzów. Wyjątkową cechą sali są tzw. mobilne reflektory akustyczne wiszące nad sceną, dzięki którym realizatorzy i realizatorki wydarzeń muzycznych mają większą możliwość kreowania szeregu różnych scenariuszy dźwiękowych. Od kwietnia 2017 do 2020 Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pracowała pod dyrekcją prof. Jacka Kraszewskiego. W budynku odbywały się już koncerty m.in. Dawida Podsiadło, Korteza, Alicji Majewskiej, Pawła Domagały czy Kuby Badacha.

Teatr w Gorzowie Wielkopolskim – spektakle komediowe, repertuar

Nie samą muzyką człowiek żyje. W Gorzowie Wielkopolskim mają miejsce także liczne spektakle teatralne. Najpopularniejszą sceną gorzowską jest Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Budynek tego teatru został wzniesiony w 1873 roku, a po kilkunastu latach dobudowano tam także teatr letni (który z czasem został jednak rozebrany i przeniesiony do Lubniewic). Pierwsze przedstawienie na deskach gorzowskiego teatru zostało rozegrane w 1886 roku. Niestety, podczas wojen budynek został zniszczony fragmentarycznie, ale nowe władze po II wojnie światowej wznowiły działalność placówki, częściowo ją odbudowując. Ważnym okresem dla działalności teatru była dyrekcja Ireny Bryskiej i jej męża, którzy sprowadzili na gorzowską scenę największe sławy ówczesnego aktorstwa. Współtworząc teatr ambitny – zgodny z założeniami Bryskich – w Gorzowie występowali między innymi: Edward Lubaszenko, czy Bolesław Idziak. Dlatego też, obecnie Duża Scena Teatru nosi imiona Ireny i Tadeusza Bryskich. Współcześnie, w placówce odbywają się liczne spektakle – zarówno z nurtu nowoczesnego, jak i klasycznego, na które bilety można nabyć na stronie internetowej teatru oraz stacjonarnie – w kasie.

Kabarety – Gorzów Wielkopolski

Publiczność w całej Polsce uwielbia dobrą zabawę i dobre żarty, dlatego nikogo nie zdziwi zapewne fakt, iż polskie grupy kabaretowe bardzo lubią przyjeżdżać do Gorzowa Wielkopolskiego i zabawiać tutejszą widownię. Występowali tutaj między innymi panowie z Ani Mru-Mru czy Waldemar Malicki ze swoją Filharmonią Dowcipu. W 2023 do Gorzowa Wielkopolskiego zawita HuMore Show. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć Igora Kwiatkowskiego, Kabaret Zdolni i Skromni, Andrzeja Kozłowskiego, Kabaret Młodych Panów i Kabaret Moralnego Niepokoju. Z pewnością nie zawiedziecie się – to istni mistrzowie humoru i satyry, więc już rezerwujcie bilety, bo czasem warto popłakać ze śmiechu.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.