Artysta

Varius Manx

Bio

Zespół, który od trzech dekad na koncertach gromadzi tłumy fanów. Varius Manx znany jest z wielu wielkich przebojów. „Piosenka księżycowa”, „Orła cień” czy „Zamigotał świat” – to tylko niektóre spośród licznych hitów.

Varius Manx powstał w 1989 roku – założyli go członkowie grupy Skwer, czyli Robert Janson oraz bracia Paweł i Michał Marciniakowie. Pierwsza płyta zespołu, wydana w 1990 roku, miała charakter instrumentalny. Wydany trzy lata później album wzbogaciły partie wokalne – śpiewał głównie Janson, ale gościnnie wystąpiła na nim też Edyta Bartosiewicz. Pierwsze albumy zespołu, chociaż interesujące pod względem muzycznym, to nie odniosły sukcesu komercyjnego. Sytuacja zmieniła się, kiedy do Varius Manx dołączyła Anita Lipnicka. Wokalistka nagrała z zespołem materiał na trzecią płytę. Wśród utworów znalazł się singiel „Zanim zrozumiesz”, który do dziś cieszy się popularnością.

Kolejnym wielkim hitem Varius Manx stała się „Piosenka księżycowa”, czyli trzeci singiel z albumu „Emu”. W tym okresie powstało jeszcze wiele ważnych utworów, jednak współpraca Varius Manx z Anitą Lipnicką szybko się skończyła – w 1995 roku jej miejsce zajęła Kasia Stankiewicz. Pierwszym hitem z nową wokalistką był „Orła cień”. Po kilku latach wspólnego koncertowania Stankiewicz także zdecydowała się skupić na karierze solowej. Po jej odejściu wokalistką Varius Manx została Monika Kuszyńska.

Po dłuższej przerwie, w 2016 roku, Kasia Stankiewicz ponownie dołączyła do zespołu i do teraz występuje razem z grupą na koncertach. Wspólnie zagrali trasę jubileuszową na 25-lecie zespołu, a po jej zakończeniu kontynuowali karierę.

30 lat Varius Manx na scenie

Teraz przyszedł czas na kolejny ważny jubileusz – obecnie zespół Varius Manx koncertowo świętuje 30-lecie działalności. Na koncertach możemy usłyszeć najważniejsze utwory z całej kariery grupy. Dla fanów to prawdziwie nostalgiczna podróż w czasie.

Bilety

25.09.2022
19:00
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 30-lecie na bis!
Sala Koncertowa CKK Jordanki Toruń
05.11.2022
19:00
Varius Manx & Kasia Stankiewicz - 30-lecie na bis!
Centrum Spotkania Kultur Lublin

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.