Blog

Wracamy do kultury. Od 12 lutego otwarcie kin, teatrów, filharmonii

Marta Fortowska
Przyszedł moment, na który wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem i niecierpliwością. Po tygodniach spędzonych w domach i obcowaniu z kulturą w wersji online, w końcu będziemy mogli zasiąść na widowni. Czekają nas spektakle teatralne, koncerty i występy kabaretowe w całej Polsce. Wracamy do kultury!

Gdy w 2020 roku koronawirus pojawił się w Polsce, zastał nas w środku sezonu kulturalnego. Wszyscy byliśmy w rozjazdach, organizując dla Was wydarzenia w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Wrocławiu, Łodzi i wielu innych miastach. Z dnia na dzień docierały do nas informacje o kolejnych zakażeniach i wiedzieliśmy doskonale, że przed nami miesiące przekładania lub, co gorsza – odwoływania wydarzeń, na które wszyscy tak się cieszyliśmy.

Od Was – naszych widzów – otrzymaliśmy wiele słów wsparcia. Dziękujemy Wam za udział w akcji #trzymambilet, za wyrozumiałość i cierpliwość. Mamy nadzieję, że już niedługo znów spotkamy się na koncercie lub spektaklu teatralnym w którejś z najpiękniejszych sal w Polsce, mogąc wspólnie cieszyć się tymi wyjątkowymi chwilami.

Wracamy do kultury. Gramy bezpiecznie

Od 12 lutego rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa. Otwarte zostaną m.in. kina, teatry i filharmonie – z zachowaniem niezbędnego reżimu sanitarnego i przy wypełnieniu sali nie większym niż 50%. Podczas wydarzeń kulturalnych obowiązywać będzie nakaz zasłaniania ust i nosa i zakaz konsumpcji. Poluzowanie obostrzeń wprowadzone zostanie w trybie warunkowym – na dwa tygodnie.

alt text

Widzowie, którzy byli na naszych letnich wydarzeniach, mogą potwierdzić, że dbamy o bezpieczeństwo wszystkich osób biorących udział w koncercie czy spektaklu teatralnym.

Zorganizowaliśmy występy m.in. Lady Pank, Nosowskiej, Darii Zawiałow i Krzysztofa Zalewskiego. Mieliśmy okazję odwiedzić Kołobrzeg, Świnoujście, Ostródę czy Opole. Podczas naszych wydarzeń każdy z widzów zobowiązany był do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia, zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk, zachowany był także odstęp pomiędzy widzami. Takie same zasady będą obowiązywać i tym razem.

Koncert Lady Pank czy Pikantni – Od czego zacząć 2021 rok?

Po trudnym roku 2020 każdy z nas czeka na chwilę wytchnienia. Wierzymy, że najlepszą formą odpoczynku jest ta, która pozostawia po sobie wyjątkowe wspomnienia! Na 2021 rok zaplanowaliśmy dla Was niezapomniane przeżycia koncertowe oraz salwy śmiechu na spektaklach komediowych i występach kabaretowych.

Nasz repertuar obejmuje całą Polskę, sprawdźcie więc koniecznie, z czym pojawimy się w Waszym teatrze lub ulubionej sali koncertowej! Do wyboru są na przykład pełne emocji koncerty. Zagrają m.in. Michał Szpak, Sebastian Riedel z zespołem Cree, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, Mela Koteluk i Ralph Kaminski. Przygotowaliśmy także coś specjalnego – festiwal RapTour!

Nie zabraknie też dobrej zabawy dla fanów spektakli. Przed nami niezapomniane komedie: „Dobrze się kłamie”, „Pikantni”, „Berek, czyli upiór w moherze 2” i masa innych. A dla miłośników kabaretów wystąpią Neo-Nówka, Smile czy Kabaret Moralnego Niepokoju. W naszym repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie. Bawmy się dobrze i bezpiecznie!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.