Blog

Daria Zawiałow i Krzysztof Zalewski w radiowej odsłonie!

Marta Fortowska
Radio 357 powstało w październiku 2020 roku z inicjatywy osób doskonale znanych słuchaczom Programu 3 Polskiego Radia. Na jego antenie posłuchamy więc głosu m. in. Marka Niedźwiedzkiego, Piotra Stelmacha, czy Katarzyny Borowieckiej, a także… Darii Zawiałow i Krzysztofa Zalewskiego! I wcale nie chodzi tu tylko o ich przeboje! Wokaliści w 357 prowadzą swoje autorskie programy.

Radio 357 swoim słuchaczom oferuje ramówkę o profilu muzyczno-publicystycznym. Znajdziemy tam więc audycje z zakresu ekologii, antropologii, filmu, czy sportu, ale przede wszystkim – masę dobrej muzyki wybieranej dla nas przez najlepszych – nie tylko dziennikarzy muzycznych, ale samych artystów.

„Pewex” – muzyczny świat Darii Zawiałow

Niezwykła charyzma, pozytywna energia i doskonała muzyka. Całym tym zestawem Daria Zawiałow dzieli się ze swoimi fanami nie tylko na koncertach, ale także podczas swoich autorskich audycji w Radio 357. Co tydzień serwuje tam najlepsze muzyczne kawałki lat 80-tych.

„Przy mikrofonie Daria Zawiałow. Witam Państwa w Radio 357, a dokładniej w mojej audycji „Pewex”, którą będę miała zaszczyt dla państwa prowadzić w każdy czwartek. (…) Kilka słów o „Pewexie” – będzie to program poświęcony muzyce z mojej ulubionej dekady, czyli z dekady lat ’80. Znajdziecie tu Państwo – jak na Pewex przystało – same luksusowe towary zagraniczne, ale również z naszego rodzimego rynku” – opowiadała w pierwszym odcinku wokalistka.

alt text

W „Pewexie” obok zespołów takich jak Depeche Mode, czy The Cure usłyszymy piosenki ABBY i Papa Dance, by chwilę później przejść do Michaela Jacksona. W najbliższym czasie Darię Zawiałow czeka radiowa przerwa. Jesteśmy jednak przekonani, że gdy wróci po wakacyjnych koncertach, jeszcze nie raz nas na antenie 357 zaskoczy!

„Zelig” – co Zalewskiemu w duszy gra?

Krzysztof Zalewski to aktualnie jeden z czołowych polskich wokalistów, którego koncerty cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Podobnie jest z jego audycją w Radio 357 pt. „Zelig”. Krzysztof Zalewski to drugi, po Tomaszu Organku, muzyk, który dołączył do redakcji radia. Na antenie opowiada o swoich muzycznych inspiracjach i pasjach, serwując słuchaczom ulubione piosenki.

alt text

„To jest moje drugie podejście do prowadzenia audycji radiowej. Jestem niezmiernie rad, że do tego doszło. Oczywiście wszystkie moje audycje sponsoruje literka „Z”, dzisiejszym tematem jest „zaczynanie”.” – skomentował Zalewski, otwierając swoją pierwszą audycję w Radio 357 utworem „Waka Jawaka” Franka Zappy.

Kawałki puszczane przez Zalewskiego sprawiają, że nogi same rwą się do tańca! Tym, którzy już nie mogą doczekać się muzyki na żywo, polecamy sprawdzenie naszego repertuaru. Znajdziecie w nim koncerty Darii Zawiałow, Krzysztofa Zalewskiego i wielu innych. To co? Widzimy się pod sceną?

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.