Blog

„Test” – komedia z Jarosławem Boberkiem w roli głównej

Asia Tarasińska
Codziennie stajemy przed różnymi wyborami. Niektóre z nich możemy uznać za błahe, na przykład takie dotyczące ubioru czy wyboru herbaty, którą wypijemy wieczorem. Inne mają kluczowy wpływ na nasze życie, a także na los naszych bliskich. Zobaczcie przed jakim wyborem zostaną postawieni główni bohaterowie nowego spektaklu „Test” w reżyserii Tomasza Obary. Daria Widawska i Mariusz Słupiński wystąpią w roli małżeństwa, które będzie musiało rozwiązać finansowy dylemat podczas spotkania ze znajomymi.

 

Spektakl komediowy „Test” – nowy teatralny hit

Autorem sztuki „Test” jest Jordi Vallejo Duarri, kataloński scenarzysta i dramaturg. Na podstawie tekstu powstał również hiszpańskojęzyczny film „Próba” wyreżyserowany przez Daniego de la Ordena. Publiczność Adria Art będzie miała okazję zobaczyć fenomenalny scenariusz zrealizowany w formie spektaklu!

To miało być zwyczajne spotkanie przyjaciół – małżeństwa borykającego się z problemami finansowymi oraz milionera, którego partnerka jest początkującą psycholożką. Jedzenie, wspominanie dawnych czasów, żarty, kieliszek wina, pożegnanie i do domu. Jednak kolacja szybko przerodziła się w coś więcej – w niebezpieczną grę, w której chodzi o pieniądze.

TEST komedia produkcji Teatru Kamienica

Pola i Daniel zostają postawieni przez swojego przyjaciela przed trudnym wyborem. Sto tysięcy złotych teraz czy milion za dziesięć lat? Szybkie rozwiązanie kłopotów finansowych czy zapewnienie sobie stabilnej przyszłości? Każde z nich chciałoby wybrać inną opcję. Ocalić restaurację, która nie zarabia na siebie, a może zabezpieczyć fundusze dla dziecka, które może pojawi się w życiu pary za jakiś czas? Małżonkowie rozpoczynają walkę na argumenty, wytaczają nawet najcięższe działa w postaci obrazów z przeszłości, o której chcieliby zapomnieć. Wszystko wymyka się spod kontroli, emocje sięgają zenitu. Gdy wyjdą na jaw niewygodne szczegóły z życia każdego z nich, atmosfera rozgrzeje się do czerwoności.

Na stole leży przecież prawdziwa umowa podpisana przez milionera. Co powinno zrobić małżeństwo? Czy uda im się dojść do kompromisu? Wygra miłość czy pieniądze? Czy po słowach, które padły, uda im się spojrzeć na siebie z dawnym uczuciem? A to wszystko przez pewien eksperyment psychologiczny, pozornie błahy test zaproponowany przez młodą psycholożkę. Gdy padnie odpowiedź, nic nie będzie już takie jak kiedyś.

Chcielibyście przejść tytułowy „Test”, tak jak Pola i Daniel? Najpierw sprawdźcie swoje możliwości przyglądając się doświadczeniom teatralnych bohaterów!

Tomasz Obara – reżyser spektaklu „Test”

Tomasz Obara to reżyser spektaklu „Test”, który niebawem zobaczycie na scenach współpracujących z Adria Art. Ukończył Wydział Aktorski i Wydział Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Jako aktor współpracował z Tadeuszem Bradeckim, Maciejem Sobocińskim czy Marcinem Sławińskim. Na swoim koncie ma także ciekawe realizacje jako reżyser. Swoją przygodę zaczynał od asystowania Tadeuszowi Łomnickiemu przy pracy nad sztuką „Dwaj panowie z Werony” Szekspira w krakowskim Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej.

Obsada spektaklu „Test” – Widawska, Boberek, Słupiński, Sosna, Grzelak

Sztuka teatralna „Test” została rozpisana na cztery postaci. Głównymi bohaterami przedstawienia są małżonkowie borykający się z problemami finansowymi, wygasającym uczuciem i pustką związaną z brakiem dziecka. W tych rolach występują Daria Widawska, czyli Pola, oraz Mariusz Słupiński jako Daniel. Ona prowadzi fundację i myśli o przyszłości, chciałaby powiększyć rodzinę. On prowadzi restaurację, która ledwo wiąże koniec z końcem i myśli o tym, co jest tu i teraz.

Pozostałymi bohaterami komedii teatralnej jest Bruno, milioner oferujący przyjaciołom finansową pomoc i Beata, młoda psycholożka. W bohatera wciela się Jarosław Boberek, którego doskonale znacie z przedstawienia „Wąsik”. Bohaterkę odgrywa na zmianę Aleksandra Grzelak oraz Michalina Sosna. Rozpoczynająca swoją karierę badaczka opowiada pozostałym uczestnikom kolacji o testach osobowości i eksperymentach, w których bada wybory podejmowane przez dzieci i dorosłych.

Bilety do teatru – spektakl „Test” w repertuarze 2024

Spektakl komediowy „Test” czeka na Was w teatralnym repertuarze 2024! Z tym wyborem nie zwlekajcie, bo na widowni miejsca szybko znikają. Niech Wasz dylemat dotyczy jedynie dnia, w którym wybierzecie się na przedstawienie w reżyserii Tomasza Obary. Wszystkie potrzebne informacje o datach, godzinach i miejscach, w których zagramy czekają na Was w zakładce „Teatr”. Tam znajdziecie także bilety do teatru na wszystkie spektakle z aktualnego repertuaru.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.