Blog

Co jest chore w naszym świecie? Opowie Ci o tym Kabaret Młodych Panów!

Aleksandra Malich
W przypadku Kabaretu Młodych Panów – młodość jest tylko pojęciem względnym i absolutnie nie przemija! Panowie swoim wigorem i humorem zarażają widzów i widzki już od niemal dwudziestu lat. Tym razem członkowie Kabaretu Młodych Panów wzięli na tapet absurdy codzienności. Co im z tego wyjdzie?

Często mówi się, że – „nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani”, ale czy tak jest w rzeczywistości? Członkowie Kabaretu Młodych Panów to sprawdzają i przekonują, że można żartować z absurdów codzienności.

Kabaret Młodych Panów – początki w Rybniku

Kabaret Młodych Panów powstał osiemnaście lat temu, czyli w 2004 roku, w Rybniku. Premiera ich pierwszego programu – „My naprawdę chcemy pracować” odbyła się z prawdziwym przytupem, bo miała miejsce podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej w 2004 roku. W skład kabaretu wchodzą: Robert Korólczyk (autor tekstów skeczów), Mateusz „Banan” Banaszkiewicz (również autor tekstów), Bartosz Demczuk (współtwórca „Muzycznego Trójzębu Neptuna” – razem z Łukaszem Kaczmarczykiem) i Łukasz „Kaczor” Kaczmarczyk (wokalista w „Muzycznym Trójzębie Neptuna” i współautor Pary Numer Dwa – razem z Ewą Błachnio). Ich społeczno-obyczajowy humor (niebojący się zaczerpnąć czasami również żartów z życia politycznego) pokazuje z dużym dystansem codzienność, która – dzięki Młodym Panom – przestaje być zwykła i szara.

Największe nagrody i wyróżnienia

W swojej osiemnastoletniej karierze zaliczyli już ponad 3000 występów na żywo, za które zdobyli 90 różnych nagród i wyróżnień – między innymi: Złote Koryto Kabaretów i Złote Koryto Publiczności podczas Rybnickiej Jesieni Kabaretowej „Ryjek” w 2007 roku, Wyróżnienie i Nagrodę Przechodnią w postaci walizki Kabaretu Potem za najlepszy rekwizyt w 2008 roku podczas PAKI w Krakowie czy główną nagrodę podczas IV Śląskiej Olimpiady Kabaretowej w Katowicach. Posiadający kilkunastoletnie doświadczenie na kabaretowej scenie, Młodzi Panowie nie próżnują i zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym.

Wspólne tekściarskie wysiłki Mateusza Banaszkiewicza i Roberta Korólczyka doprowadziły już do wydania pięciu oficjalnych płyt DVD z nagraniami programów. Są to: „Liga Kabaretów – Kabaret Młodych Panów” (wydana w 2007 r.), „Z Młodymi jak najbardziej” (wydana w 2009 roku), „Bezczelnie Młodzi” (wydana w 2012 roku), „10/10 czyli urodziny” (wydana w 2015 roku) „Ślązisz is easy” (wydana w 2019 roku).

Kabaret Młodych Panów z programem „To jest chore”

Młodzi Panowie nie spoczywają jednak na laurach i już przygotowali dla swoich fanów i fanek kolejny, niesamowity program – „To jest chore”. Co zaprezentują w nowym repertuarze? Przede wszystkim świat i ludzi takich, jakimi są, bez owijania w przysłowiową bawełnę, nie koncentrując się wyłącznie na wadach czy zaletach – chcą pokazać świat i otaczającą nas rzeczywistość w odpowiednich proporcjach.

„To jest chore” to dwie godziny czystego, niczym nieskrępowanego śmiechu, zaskakujących puent, ironii i piosenek z przekazem. Zapewniamy jednynie… uczucie niedosytu i zbyt szybko upływających minut! Koniecznie odwiedźcie Młodych Panów podczas jednego z ich występów na żywo, a będzie to możliwe już w lipcu – miedzy innymi w Żywcu i w Wiśle, także rezerwujcie bilety i życzymy udanej zabawy!

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.