Blog

„Wojny i noce” – jaka będzie nowa płyta Darii Zawiałow?

Anna First
Daria Zawiałow uwielbia flirtować z elektroniką z lat 80tych. Na swoim koncie ma już dwa studyjne albumy – „A kysz!” i „Helsinki”. W czerwcu 2021 roku ukaże się jej nowa płyta, „Wojny i noce”, inspirowana kulturą japońską oraz mangą. Na swoich social mediach Daria Zawiałow odsłania przed słuchaczami ilustracje ukazujące jej „mangowe” oblicza.

Daria Zawiałow – singiel „Kaonashi” w hołdzie dla kobiet

Finalistka X Factor w styczniu 2021 roku opublikowała w sieci swój pierwszy singiel, zapowiadający najnowszą, długogrającą płytę. Tytuł singla – „Kaonashi” – jak tłumaczy Daria Zawiałow, zaczerpnęła z ulubionego anime: „Spirited Away: w Krainie Bogów”. Kaonashi to bóg bez twarzy, egzystujący na granicy dobra i zła. Wysysający ludzkie uczucia Kaonashi budzi skrajne emocje – nie postrzega świata dualistycznie – pod warstwą mroku kryje się w nim też światło.

Teledysk do singla Zawiałow porusza problem przemocy domowej. Wyreżyserowany został przez Daniela Jaroszka. Na ekranie gościnnie wystąpił aktor Dawid Ogrodnik. Daria Zawiałow zagrała obok niego główną rolę w klipie, co było nie lada wyzwaniem!

Reżyser z Papaya Films zastosował mocną metaforę – kobietom, które są ofiarami przemocy, odejście od swego oprawcy wydaje się być równie nierealne, co lot w kosmos.

Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło – niesamowity duet

Fani artystki otrzymali od niej niesamowitą, wiosenną niespodziankę. Daria Zawiałow zaprezentowała 8 kwietnia drugi singiel z płyty „Wojny i noce” wraz z teledyskiem. Utwór „Za krótki sen”, z gościnnym udziałem Dawida Podsiadło, obejrzały na Youtubie do tej pory ponad 4 miliony osób.

Piosenka wzbudza wiele emocji, przede wszystkim dlatego, że jej tekst traktuje o niespełnionej miłości, która trwała chwilę, jednak szybko się ulotniła. Teledysk do niej ma zupełnie inną narrację – mówi o tym, że jeśli chcemy to możemy osiągnąć wszystko, nawet jeśli wydaje się nam to nierealne. Nigdy przecież nie jest za późno, by zacząć coś od nowa – jak mówi sama Daria Zawiałow.

Daria Zawiałow i „Helsinki”

Znana z utworu „Malinowy chruśniak” piosenkarka dość szybko zyskała grono fanów. Jej debiutancki album „A kysz!”, wydany w 2017 roku dotarł na 7 miejsce listy OLiS i został nagrodzony Fryderykiem 2018 w kategorii Album Roku – Alternatywa.

alt text

Drugi album, wyczekiwany przez słuchaczy, ukazał się dwa lata później. Krążek „Helsinki” – wydany w 2019 roku – nie dość, że dotarł do 1 miejsca na liście OLiS, to jeszcze przebywał na niej przez 82 tygodnie! Daria Zawiałow na tym albumie pokazała się z bardziej drapieżnej i dynamicznej strony. Wokalistka swoją twórczość w większości opiera na gitarze, jednocześnie urozmaicając ją przyjemną dawką elektroniki i klawiszy.

Na płycie „Helsinki” znajdziemy kilka popularnych wśród słuchaczy oraz bardzo dobrze ocenianych przez dziennikarzy utworów.

W piosence „Hej, hej” Zawiałow porusza problem prawdziwego oblicza świata.

Tekst ukazuje, że życie jest krótkie i ulotne, a ludzie zbyt pochłonięci sobą, żeby zdać sobie z tego sprawę. To my – zaślepieni pogonią za pieniądzem – zapominamy o wartościach, które powinny być dla nas najważniejsze.

Z życia prywatnego

Wokalistka i dziennikarka muzyczna odnosi sukcesy nie tylko w życiu zawodowym, to przekładało się również na szczęście w przestrzeni osobistej. Daria Zawiałow w 2016 roku pobrała się z Tomaszem Kaczmarkiem, znanym z występów w zespole Cała Grupa Barwinków. Mąż Darii dołączył do jej zespołu, występując na gitarze akustycznej i wspólnie koncertowali.

Na początku roku do fanów doszły słuchy, że małżeństwo przechodzi kryzys. Plotkarskie portale i brak wspólnych zdjęć na social mediach, sugerowały, że ich związek się rozpadł.

„Wojny i noce” oraz koncerty 2021

Daria Zawiałow w 2021 roku powraca do fanów z nową płytą „Wojny i noce”.

Na albumie będziemy mogli usłyszeć syntezatory inspirowane brzmieniami z lat 80 oraz gitarowe spektrum dźwięków. Jak sama przyznaje, to będzie jej najbardziej osobisty krążek pod względem warstwy lirycznej.

Wokalistka ma zamiar wrócić również na scenę – do koncertowania. Premiera jej nowego krążka w czerwcu, a my nie możemy się już doczekać występów na żywo! Koncerty 2021 zapowiadają się niesamowicie energetycznie. Daria Zawiałow na pewno zagra w Ostródzie, bilety znajdziecie tutaj.

Komentarze

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.