Blog

Lady Pank 2021. Zespół świętuje 40-lecie istnienia

Anna Stankiewicz-Sztybel
„Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona” czy „Zawsze tam, gdzie ty” to największe hity zespołu Lady Pank. Panowie w 2021 roku będą obchodzić 40-lecie swojej działalności. To doskonała okazja, by ponownie usłyszeć ich przeboje na żywo. Jesteście gotowi na wyjątkowe koncerty?

W 2021 roku wracamy pod scenę! Mamy nadzieję, że po długiej przerwie w salach koncertowych ponownie zabrzmi muzyka naszych ulubionych zespołów. Trasę szykuje między innymi legendarna grupa Lady Pank z Janem Borysewiczem i Januszem Panasewiczem na czele. Okazja do koncertowania jest szczególna! Zespół będzie obchodził swoje 40-lecie istnienia.

Koncerty Lady Pank 2021, czyli „LP40”

Jedno jest pewne – zespół Lady Pank uwielbia zaskakiwać swoją publiczność. W minionym roku mimo trwającej pandemii panowie zorganizowali kilka ważnych koncertów w amfiteatrach, które odbyły się zgodnie z obostrzeniami. Mogliśmy posłuchać ich na żywo ich m.in. w Kołobrzegu, Świnoujściu, Płocku czy Ostródzie podczas trasy „Strach się bać”.

Chwilę później Lady Pank z Janem Borysewiczem na czele przedstawili nowy singiel – „Ameryka”, który dzisiaj stale zyskuje na aktualności i może nawiązywać do tego, co dzieje się w USA. „Ameryka jest w ogniu, cała dziś płonie. Ameryka jest w ogniu, świat stanął na głowie”.

alt text

Singiel jest zwiastunem nowej płyty z premierowymi utworami. Album ukaże się w tym roku i będzie początkiem obchodów 40-lecia zespołu. Płyta ma zawierać 12 utworów. Ciekawostką jest, że pojawi się na niej kompozycja wykonana przez Jana Borysewicza w całości na instrumentach klawiszowych. Niedawno poznaliśmy także tytuł płyty – „LP40”. W sklepach pojawi się już w marcu.

„Pokolenia” Lady Pank

Kilka dni temu na YouTube ukazał się kolejny singiel zwiastujący album – „Pokolenia”. Janusz Panasewicz śpiewa przewrotnie:

„Nadciąga nowa fala i rewolucji wiatr. Nadchodzą piękni, nadchodzą młodzi, po piętach depczą nam”.

Patrząc jednak na aktywność członków zespołu, jesteśmy pewni, że nic nie jest w stanie ich zatrzymać. Przez 40 lat istnienia Lady Pank niejednokrotnie pokonywali burze i przełamywali fale, dzięki czemu pozostają jedną z największych rockowych legend lat 80.

Lady Pank nieustannie jest na topie i wciąż ma rzeszę wiernych fanów. Ich liczba polubień na Facebooku osiągnęła właśnie 148 tys. Ciągle z powodzeniem utrzymują się na polskiej scenie, sami będąc inspiracją dla wielu młodych artystów.

„Zawsze tam, gdzie ty” i początki Lady Pank

Warto przypomnieć, że zespół Lady Pank swoją działalność rozpoczął w 1981 roku z inicjatywy Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Ich pierwszy singiel, „Mała Lady Punk”, przyniósł im rozgłos, ale

szczyt popularności zyskali dopiero dzięki takim utworom jak „Tańcz, głupia, tańcz”, „Kryzysowa narzeczona” czy „Zawsze tam, gdzie ty”.

Po kryzysie wywołanym przez Janusza Borysewicza zespół zawiesił działalność na rok. Po powrocie powstały kolejne przeboje. Wśród nich m.in. „Zostawcie Titanica” czy „Tacy sami”. W 2003 roku Jan Borysewicz wspólnie z Pawłem Kukizem nagrał utwór „Bo tutaj jest, jak jest”, który był jednym z najczęściej granych w stacjach radiowych.

Z okazji 25-lecia istnienia zespołu powstała płyta „Strach się bać” z premierowymi utworami. Jej tytuł był inspiracją dla trasy koncertowej w 2020 roku.

Bilety na Lady Pank w 2021

Lady Pank wciąż nie zwalnia tempa i za chwilę rusza z trasa na 2021 rok LP40, związane z 40-leciem istnienia. Widzowie doświadczą na nich pozytywnej energii. Róbcie miejsce w kalendarzu i przybywajcie tłumnie. Bilety kupicie TUTAJ

Chcecie sprawić komuś wyjątkowy prezent? Sprawdźcie naszą ofertę voucherową na wszystkie wydarzenia. Voucher jest ważny przez dwa lata od dnia jego zakupu. Może to właśnie koncert Lady Pank będzie tym wyczekiwanym? Szczegóły przeczytacie TUTAJ

Komentarze

kataro
Trzymajcie informacje o koncercie w Ustroniu - goingapp.pl/wydarzenie/lady-pank-ustron/sierpien-2022 40 lat na scenie, a dalej robią niewiarygodny klimat i za to im się należy szacunek. Oby utrzymali się na tym samym poziomie!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.