Artysta

Jan Borysewicz

Bio

Jan Borysewicz kojarzony jest przede wszystkim jako lider i współtwórca zespołu Lady Pank. Uznawany za jednego z największych polskich gitarzystów wszech czasów, wciąż zbiera tłumy na koncertach zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Urodził się w 1955 roku we Wrocławiu. Początki z muzyką to nauka gry na perkusji, ale bardzo szybko okazało się, że jego prawdziwym powołaniem jest gitara elektryczna. Już w wieku 15 lat otrzymał propozycję wyjazdu do Anglii z angielskim bluesmanem Alexisem Kornerem. W wieku 17 lat zaczął grać na dużych scenach z zespołem Nurt, a sześć lat później rozpoczął współpracę z zespołem Budka Suflera, z którym nagrał trzy studyjne albumy.

W 1981 roku światło dzienne ujrzał pierwszy utwór nowej grupy pt. „Mała Lady Punk”. Rok później do zespołu dołączył wokalista i autor tekstów Janusz Panasewicz. W 1983 roku zespół przyjął ostateczną nazwę Lady Pank, w ramach którego wydał debiutancką płytę. Album osiągnął ogromny sukces, stając się początkiem wielkiej kariery zespołu. Do tej pory grupa wydała ponad 20 płyt i masę przebojów, które zna i kocha cała Polska.

W 1988 roku Jan Borysewicz zadebiutował jako solowy twórca w projekcie Jan Bo, do którego z przerwami wraca do dziś. Na tę chwilę artysta wydał 5 solowych albumów – „Królowa ciszy” (1988), „Wojna w mieście” (1992), „Moja wolność” (1996), „Miya” (2010) oraz „Kawa i dym” (2016).

Jan Borysewicz i Lady Pank wyruszają w trasę „Strach się bać”

Druga połowa 2020 roku to prawdziwe trzęsienie ziemi. W obliczu pandemii i nawarstwiających się ograniczeń społecznych Jan Borysewicz z zespołem Lady Pank postanowił wyjść naprzeciw trudnym okolicznościom, by dać Polakom pozytywny przekaz. W tym celu zespół wyruszył w trasę koncertową Strach się bać, na której prezentują największe hity ze swojej twórczości.

Teraz muzycy Lady Pank zapraszają na koncerty w ramach specjalnej, jubileuszowej trasy – LP40. Szczegóły i bilety znajdziecie w naszym repertuarze!

Bilety

23.09.2022
20:00
Lady Pank - LP40
Amfiteatr w Gorzowie Gorzów Wielkopolski

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.