Małgorzata Ostrowska

Bio

Jeden z najbardziej charakterystycznych rockowych wokali lat 80. Małgorzata Ostrowska została pokochana przez fanów podczas kariery z zespołem Lombard. Teraz artystka zaprasza na solowe koncerty i tak jak zawsze – daje czadu!

Śpiewać zaczęła już jako 11-letnia dziewczynka. Pierwsze kroki na scenie stawiała, występując z Big Bandem „Koliber” działającym przy szkole muzycznej w Szczecinku. Występowała także z młodzieżową grupą wokalną Vist. Zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w 1975 roku. Na początku lat 80. związała się z zespołem Lombard. Z legendarną grupą grała przez kolejną dekadę. To wtedy powstały najbardziej znane utwory, jakie wykonywała – m.in. słynna „Szklana pogoda”.

Od 1999 roku Ostrowska występuje solo. Współpracowała z wieloma cenionymi artystami – grupą KSU, Lechem Janerką, Michałem Urbaniakiem czy Acid Drinkers. Nagrała też jazzową płytę z zespołem Basspace.

W musicalu „Pocałunek kobiety pająka” zagrała główną rolę. Wystąpiła też w filmie „Podróże pana Kleksa”.

W 1999 zdobyła Bursztynowego Słowika za całokształt działalności.

Artystka wciąż angażuje się w ciekawe projekty muzyczne. W ostatnich latach wystąpiła między innymi na Męskim Graniu u boku Tomasza Organka. Ma też na koncie duet z Darią Zawiałow.

Małgorzata Ostrowska – Piękna Pani Meluzyna

W 2023 roku artystka obchodzi 40-lecie pracy artystycznej i wyrusza w trasę koncertową pt. „Piękna Pani Meluzyna / 40 lat na scenie”. Nie przegap okazji, by usłyszeć na żywo największe hity artystki. Sprawdź w repertuarze, kiedy i gdzie wystąpi Małgorzata Ostrowska i zarezerwuj bilety online.

 


Toruń

11.06.2024
19:00
Toruń Sala Koncertowa CKK Jordanki
Małgorzata Ostrowska - Piękna Pani Meluzyna

Toruń

11.06.2024
19:00
Toruń Sala Koncertowa CKK Jordanki
Małgorzata Ostrowska - Piękna Pani Meluzyna

Małgorzata Ostrowska - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.