Bieżące zmiany w repertuarze - kliknij i dowiedz się więcej.
Artysta

Małgorzata Ostrowska

Bio

Jeden z najbardziej charakterystycznych rockowych wokali lat 80. Małgorzata Ostrowska została pokochana przez fanów podczas kariery z zespołem Lombard. Teraz artystka zaprasza na solowe koncerty i tak jak zawsze – daje czadu!

Śpiewać zaczęła już jako 11-letnia dziewczynka. Pierwsze kroki na scenie stawiała, występując z Big Bandem „Koliber” działającym przy szkole muzycznej w Szczecinku. Występowała także z młodzieżową grupą wokalną Vist. Zdobyła główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w 1975 roku. Na początku lat 80. związała się z zespołem Lombard. Z legendarną grupą grała przez kolejną dekadę. To wtedy powstały najbardziej znane utwory, jakie wykonywała – m.in. słynna „Szklana pogoda”.

Od 1999 roku Ostrowska występuje solo. Współpracowała z wieloma cenionymi artystami – grupą KSU, Lechem Janerką, Michałem Urbaniakiem czy Acid Drinkers. Nagrała też jazzową płytę z zespołem Basspace.

W musicalu „Pocałunek kobiety pająka” zagrała główną rolę. Wystąpiła też w filmie „Podróże pana Kleksa”.

W 1999 zdobyła Bursztynowego Słowika za całokształt działalności.

Artystka wciąż angażuje się w ciekawe projekty muzyczne. W ostatnich latach wystąpiła między innymi na Męskim Graniu u boku Tomasza Organka. Ma też na koncie duet z Darią Zawiałow.

Małgorzata Ostrowska – The Best Of

Największe hity Małgorzaty Ostrowskiej można usłyszeć w ramach jej aktualnej trasy koncertowej – 40-lecie. Artystka powraca do dawnych utworów z tą samą, niezwykła energią. To prawdziwa uczta muzyczna, nie tylko dla fanów zespołu Lombard. Mimo lat spędzonych na scenie głos Ostrowskiej wciąż rozbrzmiewa z taką samą siłą.

Wydarzenia

08.12.2021
19:00
Małgorzata Ostrowska - 40-lecie
Filharmonia w Szczecinie - sala symfoniczna Szczecin

Bilety do teatru, na koncerty i kabarety

Adria Art to największy organizator wydarzeń kulturalnych w Polsce. Na naszej stronie kupisz bilety online na koncerty ulubionych artystów, spektakle teatralne z gwiazdami, występy kabaretowe i stand-upowe. Sprawdź repertuar naszych wydarzeń – na pewno znajdziesz coś dla siebie! Współpracujemy z salami, teatrami i estradami koncertowymi nawet w niewielkich miejscowościach. Na naszych wydarzeniach możesz oklaskiwać gwiazdy krajowego oraz światowego formatu w każdym regionie i województwie w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dzięki Adria Art zaznasz niesamowitych emocji i zobaczysz na żywo wyjątkowe imprezy i eventy kulturalne.

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.