Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu

Opis

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu jest instytucją pełniącą wiele istotnych funkcji. Od 1991 roku zajmuje się działalnością artystyczną w zakresie teatru, kabaretu oraz muzyki. W dwóch należących do Centrum Kultury budynkach odbywają się ważne dla miasta i jego kultury uroczystości. Poza tym oferuje szeroki repertuar imprez cyklicznych.

Ważnym momentem w historii Centrum Kultury Teatr jest II wojna światowa, podczas której władze niemieckie rozpoczęły budowę monumentalnego gmachu teatralnego. Budynek ukończony i oddany do użytku został już po wojnie przez władze polskie w 1948 roku. Od 1962 roku funkcjonował jako Teatr Ziemi Pomorskiej, aby ostatecznie w 1991 roku przyjąć obecną nazwę – Centrum Kultury Teatr. W tym gmachu, przy ulicy Teatralnej 1, mieszczą się trzy sale (duża, mała i kameralna), które łącznie są w stanie przyjąć 666 widzów. Druga lokalizacja instytucji znajduje się przy ulicy Wybickiego 38 i działa pod nazwą Klub Akcent.

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu – działalność, wydarzenia, bilety

Centrum Kultury Teatr jest organizatorem takich wydarzeń jak festiwal Grudziądzka Wiosna Teatralna, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przegląd twórczości młodych Kieszeń Sceniczna, Koncerty Niedzielne z muzyką klasyczną. W sezonie organizowane są także imprezy plenerowe, na przykład koncerty z okazji Dni Grudziądza lub Lato na Starym Mieście. Ważnym elementem działalności Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu są warsztaty i zajęcia dla dzieci. W CKT odbywają się również spektakle teatralne (np. „Dobrze się kłamie”), na które można zarezerwować bilety na naszej stronie.

W budynku przy ulicy Teatralnej 1 znajduje się profesjonalne Studio Produkcji Telewizyjnej. Osoby przyjezdne mogą skorzystać z 77 miejsc parkingowych znajdujących się obok budynku. W klubie Akcent odbywają się koncerty, wystawy i przeglądy muzyczne. Nieodłączną częścią klubu jest restauracja Akcent z salą bankietową.

Sprawdź repertuar wydarzeń w Grudziądzu i bądź na bieżąco!

Bilety

19.05.2024
15:30
Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu
Centrum Kultury Teatr Grudziądz
19.05.2024
18:30
Ślub doskonały: I że Cię nie opuszczę aż do śmiechu
Centrum Kultury Teatr Grudziądz

Adres

Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu
Teatralna 1
86-300 Grudziądz

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.