Fabryka Lloyda w Bydgoszczy

Opis

Fabryka Lloyda to miejsce, które pełni rolę sceny rozrywkowej oraz wspiera inicjatywy biznesowe, eventowe i kulturalne. Znajdująca się w Bydgoszczy piękna, zabytkowa fabryka przyciąga mieszkańców miasta i okolic i nie tylko – turyści także często obierają kurs na Fabrykę.

Choć Fabryka Lloyda została otwarta dopiero w 2020 roku, to sam obiekt ma długą historię. Wcześniej znajdowała się tam hala produkcyjna stoczni – część zespołu obiektów Bydgoskiego Towarzystwa Żeglugi Holowniczej (sam budynek został wzniesiony w 1887 r.). W tamtych czasach Fabryka zajmowała się produkcją i remontem statków, kotłów parowych, stalowych konstrukcji, żurawi oraz łańcuchów holowniczych. Znane barki „Lemar” i „Carmen” również powstały w tym miejscu.

W 2017 roku podjęto decyzję o renowacji zabytkowej części fabryki. Naprawiono dach, elewację oraz wnętrze obiektu, które przystosowano do organizacji różnych wydarzeń. Fabryka Lloyda zachowała pierwotny charakter budynku, dzięki czemu dziś można podziwiać piękne, industrialne oblicze dawnej stoczni.

W Fabryce Lloyda odbywają się różnorodne wydarzenia, takie jak koncerty, spektakle, wydarzenia tematyczne, a także eventy okolicznościowe. Wszystko to sprawia, że miejsce to żyje i przyciąga ludzi o różnych zainteresowaniach.

26 stycznia 2024 roku w Fabryce Lloyda wybuchł pożar, który doszczętnie spalił budynek. Jego los i potencjalna odbudowa wciąż nie jest znana.

Fabryka Lloyda – wydarzenia, parking i gastronomia

Ten niepozorny bydgoski budynek gościł już największe sławy polskiej sceny muzycznej, teatralnej, ale też kabaretowej i stand-upowej. Do tej pory można było tam zobaczyć Organka, duet Karaś/Rogucki, Ewę Farnę, Muńka Staszczyka, Darię Zawiałow czy Anitę Lipnicką, a także spektakle „Kolacja dla głupca” z Cezarym Żakiem czy „Seks, drags i kredyty” Rafała Rutkowskiego. Niedawno wystąpiła tam też grupa Myslovitz. Wszystkie planowane w Bydgoszczy wydarzenia możecie sprawdzić w naszym repertuarze.

Fabryka znajduje się pod adresem Fordońska 156. W pobliżu znajduje się pętla tramwajowa, przystanki autobusowe i parking. Na miejscu można zjeść ciepły posiłek i napić się, korzystając z usług Kantyny Lloyda.

Adres

Fabryka Lloyda w Bydgoszczy
Fordońska 156
85-752 Bydgoszcz

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.