Artysta

Marek Kaliszuk

Bio

Utalentowany człowiek wielu profesji – taki właśnie jest Marek Kaliszuk. Znakomicie śpiewa, gra i występuje w musicalach, a przy tym pozostaje niezwykłą osobowością mediów społecznościowych.

Marek Kaliszuk urodził się 15 stycznia 1980 roku w Olsztynie. Od dzieciństwa szkolił swoje talenty muzyczne – uczył się grać na fortepianie, jak również przez 6 lat występował w reprezentacyjnym Zespole Pieśni i Tańca „Warmia”. Ukończył Policealne Studium Wokalno-Aktorskie w Gdyni oraz wydział wokalno-aktorski gdańskiej Akademii Muzycznej. Już w 2000 roku został aktorem Teatru Muzycznego w Gdyni, a w kolejnych latach współpracował także z gliwickim Teatrem Muzycznym i Teatrem Wybrzeże w Gdańsku.

Widzowie i widzki mogą go znać z roli Bogdana – kolegi Kingi Zduńskiej w serialu TVP2 „M jak miłość”, w którego się wcielał w latach 2005–2008. Wystąpił również w siódmej edycji „Tańca z gwiazdami” (był w parze z Niną Tyrką). W 2014 zwyciężył w finale drugiej edycji programu Polsatu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, a rok później wydał debiutancki singiel „I Won’t Stop”. W 2019 roku został jednym z jurorów drugiej edycji programu „Śpiewajmy razem. All Together Now”. Rok później ubiegał się o udział w 65. Konkursie Eurowizji, jednak nie został wytypowany (ostatecznie edycja w 2020 roku się nie odbyła).

Marek Kaliszuk w komedii teatralnej „Goło i wesoło”

W naszym repertuarze możecie znaleźć spektakl z udziałem Marka Kaliszuka. To komedia teatralna „Goło i wesoło” w opracowaniu artystycznym Tomasza Sapryka, która z przymrużeniem oka opowiada o męskim świecie striptizu. Dowiemy się z niej, jak trudno jest zdobyć pracę i ile się trzeba natrudzić, by „Napalone Nosorożce” zrealizowały marzenia o wielkiej, światowej karierze.

W spektaklu towarzyszyć będą aktorowi m.in. Piotr Zelt, Katarzyna Ptasińska, Wojciech Solarz, Sebastian Cybulski, Michał Lesień-Głowacki czy Michał Meyer.

Bilety

Marek Kaliszuk - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.