Kulisy powstania Terminalu
Nowy budynek filii Centrum Promocji Kultury powstał w dzielnicy Praga-Południe, przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wcześniej mieszkańcy dzielnicy Gocław, by zakosztować kultury musieli udać się w kilka miejsc – biblioteka, salki dla seniorów, mały dom kultury obok basenu Wodnik – każde z nich znajdowało się w innym punkcie na mapie. Wszystko zmieniło się niedawno za sprawą otwarcia nowego budynku, czyli „Terminalu Kultury Gocław”. Nazwa nawiązuje do historii tego obszaru – po II Wojnie Światowej na terenie Gocławia funkcjonowało lotnisko sportowe Aeroklubu Warszawskiego. Lotnisko zlikwidowano w połowie lat 70., ale pamięć o nim pozostała i teraz filia Centrum Kultury nosi nazwę „Terminal”.
Centrum kultury na miarę XXI wieku
Terminal Kultury został zaprojektowany tak, żeby jak najlepiej spełniać kulturalne potrzeby mieszkańców. W budynku znajdują się dwie sale widowiskowe, w tym jedna mogąca pomieścić aż 380 osób, biblioteka, sale zajęciowe, sala konferencyjna, przestrzeń biurowa, restauracja, a także ogród wypoczynkowy na dachu. Sala widowiskowa jest wielofunkcyjna i przygotowana na różnorodne wydarzenia – odbywać się tam będą spektakle teatralne, występy kabaretowe, koncerty i wiele innych! Wyjątkowość sali polega też na sprytnym zaprojektowaniu strefy dla widowni: siedzenia są składane teleskopowo, co umożliwia modyfikację liczby miejsc.
„Goło i wesoło” oraz „Porwanie” na scenie Terminalu Kultury Gocław
Z nowoczesnej przestrzeni kulturalnej będą mieli szansę skorzystać jako pierwsi między innymi nasi widzowie – na scenie widowiskowej odbędzie się wiele spektakli, m.in.: „Goło i wesoło” oraz „Porwanie”. „Goło i wesoło” w reżyserii Tomasza Sapryka to opowieść o grupie bezrobotnych mężczyzn, którzy w celu zdobycia pieniędzy postanawiają zostać striptizerami. Niestety nie wszystko idzie tak gładko, jak sobie to wymarzyli… W spektaklu zobaczymy m.in. Piotra Zelta, Marka Kaliszuka, Michała Lesienia-Głowackiego, Wojciecha Solarza i Michała Meyera.
Drugie wydarzenie to przedstawienie w reżyserii Artura Barcisia pt. „Porwanie”. To również komedia, ale tym razem z wątkiem kryminalnym – główny bohater, będący na skraju bankructwa podejmuje bardzo ryzykowną decyzję – postanawia porwać dla okupu syna ministra odpowiedzialnego za jego złą sytuację finansową. W obsadzie spektaklu Beata Kurdej-Szatan, Damian Kulec, Antoni Pawlicki i sam reżyser – Artur Barciś.
Repertuar wydarzeń wciąż się powiększa. Latem i wczesną jesienią zobaczymy na scenie takie hity jak „Nerwica natręctw”, „Wąsik” czy premierowego „Fanatyka”!
Oba przedstawienia można zobaczyć w Terminalu Kultury już w czerwcu! Bilety na spektakle są dostępne w repertuarze Terminalu Kultury Gocław. Dobra zabawa gwarantowana!
Komentarze