Sale

Terminal Kultury Gocław

Opis

Terminal Kultury Gocław to zupełnie nowy punkt na kulturalnej mapie Warszawy, który wiosną 2022 roku zainauguruje swoją działalność. Na mieszkańców okolic czekają bilety na masę wydarzeń – m.in. koncerty, spektakle teatralne i występy kabaretowe.

TKG (Terminal Kultury Gocław) jest filią Centrum Promocji Kultury, która działa prężnie od 1995 roku. W tej chwili placówki podlegające pod CPK odwiedzają miesięcznie tysiące warszawiaków. Na mieszkańców Pragi i Gocławia czekają niezliczone warsztaty, przedstawienia teatralne i występy artystów zaowocowały stworzeniem miejsca, które mieszkańcy Pragi i Gocławia traktują jak drugi dom.

Budowa Terminalu Kultury Gocław rozpoczęła się w 2019 roku. Bryła budynku została zaprojektowana przez Biuro 87a. Fasada jest minimalistyczna, z prostą elewacją, ale w środku czeka na mieszkańców i widzów wiele atrakcji. Najważniejszym elementem nowego kompleksu jest nowoczesna sala widowiskowa, która pomieści do 380 osób. Pomieszczenie będzie wielofunkcyjne – zarówno do organizacji koncertów, jak i spektakli teatralnych, kabaretów i innych widowisk.

Atrium – zielone serce Terminalu Kultury Gocław

Na szczycie budynku powstało atrium, a w nim – trzy szklarnie, które służyć będą wielu funkcjom. Począwszy od hodowania warzyw i owoców, przez czytelnię, aż po parkiet na letnie potańcówki.

W budynku funkcjonować będą biblioteka, galeria, scena letnia, restauracja oraz Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku. Przy budynku zaprojektowany został również parking.

Terminal Kultury Gocław będzie gościł w 2022 roku wiele wydarzeń. Spektakle teatralne, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, najgłośniejsze programy kabaretowe – to tylko zalążek nadchodzących atrakcji. Bilety na wydarzenia znajdą Państwo na naszej stronie.

Centrum Kultury Gocław znajduje się w Warszawie przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24.

Bilety

31.03.2023
18:00
Porwanie - nowa komedia Artura Barcisia
Terminal Kultury Gocław Warszawa
31.03.2023
20:30
Porwanie - nowa komedia Artura Barcisia
Terminal Kultury Gocław Warszawa

Adres

Terminal Kultury Gocław
Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
03-984 Warszawa

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.