Terminal Kultury Gocław

Opis

Terminal Kultury Gocław to zupełnie nowy punkt na kulturalnej mapie Warszawy, który wiosną 2022 roku zainauguruje swoją działalność. Na mieszkańców okolic czekają bilety na masę wydarzeń – m.in. koncerty, spektakle teatralne i występy kabaretowe.

TKG (Terminal Kultury Gocław) jest filią Centrum Promocji Kultury, która działa prężnie od 1995 roku. W tej chwili placówki podlegające pod CPK odwiedzają miesięcznie tysiące warszawiaków. Na mieszkańców Pragi i Gocławia czekają niezliczone warsztaty, przedstawienia teatralne i występy artystów zaowocowały stworzeniem miejsca, które mieszkańcy Pragi i Gocławia traktują jak drugi dom.

Budowa Terminalu Kultury Gocław rozpoczęła się w 2019 roku. Bryła budynku została zaprojektowana przez Biuro 87a. Fasada jest minimalistyczna, z prostą elewacją, ale w środku czeka na mieszkańców i widzów wiele atrakcji. Najważniejszym elementem nowego kompleksu jest nowoczesna sala widowiskowa, która pomieści do 380 osób. Pomieszczenie będzie wielofunkcyjne – zarówno do organizacji koncertów, jak i spektakli teatralnych, kabaretów i innych widowisk.

Atrium – zielone serce Terminalu Kultury Gocław

Na szczycie budynku powstało atrium, a w nim – trzy szklarnie, które służyć będą wielu funkcjom. Począwszy od hodowania warzyw i owoców, przez czytelnię, aż po parkiet na letnie potańcówki.

W budynku funkcjonować będą biblioteka, galeria, scena letnia, restauracja oraz Centrum Uniwersytetów Drugiego i Trzeciego Wieku. Przy budynku zaprojektowany został również parking.

Terminal Kultury Gocław będzie gościł w 2022 roku wiele wydarzeń. Spektakle teatralne, koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej, najgłośniejsze programy kabaretowe – to tylko zalążek nadchodzących atrakcji. Bilety na wydarzenia znajdą Państwo na naszej stronie.

Centrum Kultury Gocław znajduje się w Warszawie przy ul. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24.

Bilety

10.03.2024
16:00
Barabuum! - spektakl komediowy, reż. Artur Barciś
Terminal Kultury Gocław Warszawa
05.04.2024
17:30
Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali
Terminal Kultury Gocław Warszawa
05.04.2024
20:30
Igor Kwiatkowski - Tylko śmiech nas ocali
Terminal Kultury Gocław Warszawa

Adres

Terminal Kultury Gocław
Jana Nowaka-Jeziorańskiego 24
03-984 Warszawa

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.