Miejska Szkoła Artystyczna w Mińsku Mazowieckim

Opis

Na co dzień wydaje się być jedną z wielu szkół, rozwijających artystyczne zdolności następnych pokoleń uczniów i uczennic. Jednak wieczorami zmienia się w centrum emocji i doznań, zapraszając w swoje mury spragnionych kulturalnych wrażeń widzów.

Miejska Szkoła Artystyczna w Mińsku Mazowieckim powstała w 1976 roku – na początku funkcjonowała jako filia Szkoły Muzycznej w Siedlcach, po 7 latach została jednak samodzielną placówką, która od ponad czterech dekad kształci następne pokolenia dzieci i młodzieży. W marcu 2017 roku oddano do użytku nową salę koncertową – powstałą, dzięki rozbudowie i modernizacji szkoły. Miejscu nadano imię Piotra Skrzyneckiego.

Nowe audytorium zostało dostosowane do organizacji rozmaitych wydarzeń kulturalnych – może być wykorzystywane zarówno jako sala kinowa, teatralna, jak i koncertowa. W sali zamontowano park oświetleniowy składający się z niemal 90 aparatów najwyższej klasy. Widownia została wyposażona w dużą scenę, 400 wygodnych foteli oraz miejsca na balkonach.

Miejska Szkoła Artystyczna – wydarzenia, parking, gastronomia

Mimo niedługiej historii tego miejsca, w sali koncertowej szkoły odbyło się tutaj już wiele wydarzeń. Organizowano tutaj spektakle teatralne, a także pojawiali się tu komicy i kabareciarze. Dla publiczności spragnionej muzycznych wrażeń również się coś znajdzie. W sali koncertowej zagrali Alicja Majewska, Michał Szpak i Ryszard Rynkowski. Wszystkie planowane w Mińsku Mazowieckim wydarzenia muzyczne możecie sprawdzić w naszym repertuarze koncertów.

Miejska Szkoła Artystyczna znajduje się przy ulicy Jana Pawła II 23. W pobliżu znajduje się parking oraz przystanek autobusowy miejskiej linii M1. Niedaleko szkoły można zjeść ciepły posiłek i napić się – na przykład w pobliskiej pizzerii.

Adres

Miejska Szkoła Artystyczna w Mińsku Mazowieckim
Jana Pawła II 23
05-300 Mińsk Mazowiecki

Zobacz dojazd na Google Maps →

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.