Gabriela Muskała

Bio

Gabriela Muskała to aktorka charyzmatyczna i zapadająca w pamięć. Na swoim koncie ma wiele ról filmowych i teatralnych, jest również współautorką sztuk pisanych razem ze swoją siostrą – Moniką Muskałą. Razem tworzą autorski duet Amanita Muskaria.

Gabriela Muskała jest absolwentką PWSFiT w Łodzi. Współpracowała z tamtejszymi scenami – Teatrem Powszechnym oraz Teatrem im. Stefana Jaracza. Związana jest również z Teatrem Dramatycznym w Warszawie. Już w trakcie studiów miała okazję zagrać tytułową rolę Antygony z dramatu Jeana Anouilha w reż. Macieja Korwina oraz stworzyć kilka kreacji aktorskich w spektaklach dla dzieci, m.in. w Ani z Zielonego Wzgórza czy Czarodzieju z Krainy Oz.

Gabriela Muskała spełnia się nie tylko jako aktorka, ale również dramatopisarka czy reżyserka. W 2017 roku w Teatrze Ludowym w Krakowie miał miejsce jej debiut reżyserski pt. Tożsamość Wila – tekst powstały na podstawie historii mieszkańców Nowej Huty napisała razem z siostrą. Jej debiut filmowy miał miejsce w 1993 roku – zagrała w Rozmowie z człowiekiem z szafy w reż. Mariusza Grzegorzka, później występowała również u takich reżyserów jak Agnieszka Holland, Maciej Pieprzyca, Wojciech Smarzowski czy Agnieszka Smoczyńska.

Gabriela Muskała w najnowszym spektaklu Och-Teatru

Tych widzów, którzy jeszcze nie mieli okazji zobaczyć Gabrieli Muskały na scenie, serdecznie zapraszamy na komedię pt. Oszuści. Spektakl Och-Teatru Krystyny Jandy to doskonała komediowa propozycja, w której zobaczyć można również Barbarę Ścibakównę, Zbigniewa Zamachowskiego, Piotra Grabowskiego i innych. Aktorka gra też główna rolę w komedii Same plusy – sztuce o przyjaźni w korporacji.


Toruń

20.04.2024
19:00
Toruń Sala Koncertowa CKK Jordanki
Oszuści - spektakl komediowy Och-Teatru

Toruń

20.04.2024
19:00
Toruń Sala Koncertowa CKK Jordanki
Oszuści - spektakl komediowy Och-Teatru

Gabriela Muskała - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.