Bilguun Ariunbaatar

Bio

Piosenkarz, showman, dziennikarz i satyryk – krótko mówiąc – człowiek-orkiestra. Bilguun Ariunbaatar to niezwykle barwna postać w polskim showbiznesie, a jego uśmiech jest wręcz zaraźliwy.

Bilguun Ariunbaatar – Szymon Majewski Show, Taniec z Gwiazdami, zespół rockowy

Urodził się w Ułan Bator 31 stycznia 1987 roku (patrząc na datę urodzenia, nie może dziwić zamiłowanie do rozrywki). Bardzo wcześnie wyemigrował z rodzicami z Mongolii do Polski. Mimo, że początkowo wybrał rodzinną specjalizację – medycynę, to jednak porzucił ją i zwrócił swoje kroki w stronę showbiznesu. Studiował reklamę i marketing na prywatnej uczelni, uzyskując tytuł licencjata.

Karierę w showbiznesie zaczął w programie TVN „Szymon Majewski Show”. Przez rok – od wiosny 2010 – prowadził relacje reporterskie dla fikcyjnej telewizji „U1 BATOR”. W następnym roku współprowadził z Szymonem Majewskim „HDw3D Telewision”, prowadząc rozmowy z zaproszonymi politykami”. Współpraca z Majewskim przyniosła także występy w programie „Szymon na żywo” – gdzie odgrywał obcokrajowca, który niezbyt dobrze orientuje się w polskiej rzeczywistości i mówi łamaną polszczyzną (choć w prawdziwym życiu mówi płynnie).

Uczestniczył także w „Tańcu z Gwiazdami”, w którym zajął drugie miejsce (w parze z Janją Lesar), jak również w polsatowskim show „Twoja twarz brzmi znajomo” (gdzie wcielił się m.in. w Krzysztofa Krawczyka, Elvisa Presleya czy Danutę Rinn). Na swoim koncie ma też prowadzenie kulis programu „Dancing with the Stars”, uczestnictwo w „Celebrity Splash”.

Od 2015 roku współtworzy zespół rockowy Lavina razem z Rafałem Żukowskim, Pawłem Paszczykiem i Mateuszem Banasiukiem.

Bilguun Ariunbaatar – teatr, dubbing

Bilguun Ariunbaatar to jednak nie tylko showman. Można go było zobaczyć także w programie „Jaka to melodia” – jako jednego z wokalistów. Warto zaznaczyć także, że występował w spektaklu Krystyny Jandy „Udając ofiarę” oraz udzielił głosu Jelonkowi w „Gnomeo i Julia”.

Bilguun Ariunbaatar – „(Nie) wszystko Ci oddam”

Szalona dawka śmiechu i niemożliwych wręcz przygód – to właśnie czeka was podczas spektaklu „(Nie) wszystko Ci oddam”. Komedia odpowie na mnóstwo zabawnych mniejszych i większych pytań. W roli Katarzyny zobaczymy Joannę Moro, w Dianę wcieli się Magdalena Walach, w Adama Paweł Okraska, a Tadeusza zagra właśnie Bilguun Ariunbaatar.


Konin

Bydgoszcz

Poznań

Bydgoszcz

Konin

Poznań

Bilguun Ariunbaatar - repertuar występów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco - rezerwuj najlepsze miejsca na największe wydarzenia.