Mała Warszawa jest nowym miejscem na eventowej mapie Polski. Powstała – a właściwie została otwarta na nowo – w 2017 roku. To niezwykłe miejsce na kulturalnej mapie stolicy. Na tej warszawskiej scenie można było do tej pory zobaczyć takie spektakle, jak „Berek, czyli upiór w moherze” czy „Dobrze się kłamie”.
Historia Małej Warszawy rozpoczęła się w 2003 roku – wówczas w kompleksie dawnych zabudowań fabrycznych przy ulicy Otwockiej 14 w Warszawie – zaczęło działać (nieistniejące już) Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny. Odbywały się tam koncerty, projekcje filmowe, przedstawienia, pokazy mody, oraz spotkania z pisarzami. Działały tam również bar i restauracja.
Od 2017 roku działa tam Mała Warszawa. Miejsce powstało po to, aby szerzyć kulturę teatralną i artystyczną w stolicy. Scena Teatralna Małej Warszawy powstała z pasji i miłości do sztuki. Znajduje się ona w pięknej, zabytkowej auli, która jest jedynym w swoim rodzaju miejscem w Warszawie. Industrialna surowość wnętrza harmonijnie łączy się z ciepłem atmosfery, tworzącej się dzięki ludziom, którzy w niej przebywają. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z teraźniejszością, a tradycja z nowoczesnością. Lokalność łączy się tu z wielkomiejskim duchem metropolii. To tutaj światło i intymny półmrok, twórczy chaos i kojąca harmonia w doskonały sposób wydobywają kształt rzeczy.
Obiekt ten oferuje nie tylko sale teatralne i koncertowe, ale również przestrzeń wystawową i konferencyjną, dwa bary, restaurację oraz duży, bezpłatny parking dla gości. Sale – w których jest dobra akustyka – są wyposażone w profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie. Przestrzenie sceniczne, widownia, garderoby z łazienkami sprawią, że artyści poczują się jak u siebie w domu.
Na scenie teatralnej Małej Warszawy będzie można zobaczyć spektakl komediowy „Imię” z Małgorzatą Foremniak, Szymonem Bobrowskim, Wojciechem Malajkatem i Marcinem Hycnarem w rolach głównych.