Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza
Piwniczne Anioły – karnawał najpiękniejszych pieśni Piwnicy pod Baranami
Zapraszamy na piękny wieczór, w którym atmosfera działa jak najlepszy eliksir na codzienność. To koncert dla marzycieli, którzy pragną poczuć, dlaczego „piwniczny” rytuał od dekad pozostaje zjawiskiem nie do podrobienia.
Bilety na wydarzenia
Scena Relax
Opis
- Kategoria
- Koncerty
- Wiek
- Bez ograniczeń wiekowych
- Czas trwania
- 120 minut, bez przerwy
- Uwagi
- Dymy, dynamicznie zmieniające się oświetlenie
W programie znalazły się piosenki Piwnicy pod Baranami powstałe na przestrzeni 69 lat: utwory, które rozjaśniają nastrój, przywołują wspomnienia i pobudzają wyobraźnię. To muzyczna opowieść o pięknie i wrażliwości – o tym, co w piwnicznym świecie zawsze było najważniejsze.
Na scenie spotkają się cztery pokolenia „piwnicznych aniołów”. Artyści, którzy niosą tradycję, a zarazem nadają jej współczesny puls. Nowe aranżacje podkreślą poetycki charakter piosenek, a słowa, czyli najważniejszy element piwnicznej twórczości, poprowadzą słuchaczy przez subtelny teatr wyobraźni.
„Wieczorami na połach swego złocistego szlafroka, jak na skrzydłach unosi się Piotr nad Krakowem, a przelatujące obok chaggalowskie krowy pozdrawiają go z szacunkiem. Dobry wieczór, Panie Piotrze! Przedstawienie w Piwnicy jest zdarzeniem magicznym, a rytuał tych obrzędów zależy od ilości siarki w powietrzu, od piękności kobiet i szaleństwa mężczyzn” - pisała Agnieszka Osiecka.
Zarezerwuj wieczór i dołącz do wspólnego świętowania: niech karnawał Piwnicy pod Baranami rozjaśni Ci czas!
Zdjęcia
Wideo

Artyści

Voucher
Szukasz pomysłu na prezent idealny? Podaruj najbliższym piękne chwile na wydarzeniu, które spodoba im się najbardziej!
Podobne wydarzenia
Za kulisami
Zobacz też
Artyści:
Dominika KryszczyńskaRobert MajewskiKatarzyna CichopekAnna GłogowskaMonika KrzywkowskaAgnieszka WiędłochaOlga BończykMirosław BakaMarcin HycnarPiwnica pod BaranamiMateusz RzeźniczakEwa KasprzykPiotr CugowskiRafał OlbrychskiKatarzyna PtasińskaBolesław Błaszczyk z Grupy MoCartaAleksandra PopławskaMarek KaliszukAgnieszka WarchulskaBeata RybotyckaMiasta:
OlsztynJaworznoRacibórzLublinKrakówZielona GóraŻywiecPoliceGnieznoCieszynWieliczkaNowy TargPłockMiędzyrzeczKoszalinOpolePuławyKazimierza WielkaZawiercieJasionkaElblągToruńOstródaWrocławBiałystokSale:
Regionalne Centrum Kultury - Fabryka Emocji w PileChełmski Dom KulturyWojewódzki Dom Kultury w KielcachNarodowe Forum Muzyki we WrocławiuCentrum Kulturalne w PrzemyśluTerminal Kultury GocławKoniński Dom KulturyCentrum Kultury w Grodzisku MazowieckimAmfiteatr w Gorzowie WielkopolskimAula Comeniana w LesznieMrągowskie Centrum Kultury w MrągowieAmfiteatr Tysiąclecia w OpoluOpera na Zamku w SzczecinieMCK w KatowicachAmfiteatr w PłockuO nas
Adria Art - Twój przewodnik w świecie kultury i rozrywki. Tworzymy przestrzeń, w której kultura i rozrywka są dostępne dla każdego. Nasze wydarzenia organizujemy z dbałością o każdy szczegół, od A do Z, aby Twoje doświadczenie było niepowtarzalne!
Poznajmy się































































.jpg)